Автор фото, Getty Images
Підпис до фото, Володимир Путін1 година тому
Дональд Трамп вважає, що Росія має "козирі" у будь-яких мирних переговорах щодо завершення війни в Україні, оскільки вона "захопила багато територій".
Президент США сказав BBC, що вірить у те, що Росія хоче припинення війни, яку вона сама й розпочала, здійснивши повномасштабне вторгнення майже три роки тому.
"Я думаю, що росіяни хочуть бачити кінець війни, справді так думаю. Вони мають трохи більше козирів, бо захопили багато територій. Вони мають перевагу", — сказав Дональд Трамп в інтерв'ю BBC на борту Air Force One.
Коли його запитали, чи вірить він, що Росія справді хоче миру, Трамп відповів: "Вірю".
Цю заяву Трамп зробив повертаючись до Вашингтона після виступу на інвестиційній зустрічі у Флориді, де вдруге за день назвав президента України Володимира Зеленського "диктатором" – спершу у виступі, а перед тим у дописі на Truth Social.
"Він (Зеленський) відмовляється проводити вибори. У справжніх українських опитуваннях він має низький рейтинг. Як можна мати високий рейтинг, коли кожне місто зруйноване?" — заявив Трамп у Флориді.
П'ятирічний термін повноважень Зеленського мав закінчитися у травні 2024 року. Однак з моменту повномасштабного вторгнення Росії в лютому 2022 року в Україні діє воєнний стан і вибори призупинені.
Трамп намагався зробити з цього політичну тему, стверджуючи, що рейтинг Зеленського нібито впав до 4%. Однак за даними BBC Verify, проведене цього місяця опитування показало, що 57% українців довіряють президенту.
Образливе слово "диктатор" викликало різку критику європейських лідерів, зокрема канцлера Німеччини Олафа Шольца, який заявив: "Просто неправильно і небезпечно заперечувати демократичну легітимність президента Зеленського".
Прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер висловив підтримку Зеленському під час телефонної розмови.
Автор фото, Getty Images
Підпис до фото, Дональд Трамп
Автоматичне прийняття України в НАТО?
Зважаючи на останні заяви США, тема безпеки України в контексті мирних переговорів досі невизначена.
Телеканал NBC у матеріалі про посилення напруги в стосунках між США та Україною, зазначили, що США розглядають автоматичне прийняття України в НАТО як гарантію безпеки, якщо Росія порушить умови перемир'я.
Минулого тижня глава Пентагону Піт Гегсет, виступаючи на Мюнхенській конференції з безпеки, заявив, що США не вважають членство України в НАТО реалістичним результатом дипломатичного врегулювання війни.
NBC зазначає, що під час цього виступу Гетсет відійшов від підготовленого для нього чернетки і висловив більш різке послання щодо перспектив вступу України в НАТО, ніж було написано спочатку.
За словами трьох американських чиновників, знайомих з підготовленим текстом для глави Пентагону, в ньому йшлося, що гарантії безпеки для України "не повинні надаватися через членство в НАТО".
Тим часом російське агентство ТАСС повідомляє, що у Кремлі вкотре негативно відреагували на війська НАТО в Україні.
"Розміщення військових контингентів з країн НАТО на території України для нас не може бути прийнятним", – сказав речник Кремля Дмитро Пєсков під час брифінгу 20 лютого.