В Україні запускають проєкт із сертифікації операторів протимінної діяльності

В Україні запускають проєкт із сертифікації операторів протимінної діяльності 02.02.2024 17:32 Укрінформ Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про запуск експериментального проєкту щодо сертифікації операторів протимінної діяльності.

Як передає Укрінформ, з посиланням на Мінекономіки, відповідне рішення було прийнято на засіданні уряду 2 лютого 2024 року.

«Для пришвидшення очищення та розмінування території України ми маємо оптимізувати кожну складову усього комплексу протимінної діяльності. Сертифікація операторів протимінної діяльності – один з дуже важливих напрямків. Україна зацікавлена в залученні якомога більшої кількості операторів – і іноземних, і вітчизняних. Це прискорить очищення нашої території, а також створить умови для здорової конкуренції, формування ринкових цін на послуги з розмінування та у підсумку – економії коштів», – зазначила перший віцепрем’єр-міністр України – міністр економіки України Юлія Свириденко.

За її словами, запуск експериментального проєкту дозволяє зробити процес сертифікації уніфікованим та більш зрозумілим для операторів, зменшити бюрократію та встановити чіткі правила для всіх учасників процесу. А отже сертифікація стане більш доступною для підприємств та організацій, які бажають працювати у сфері протимінної діяльності.

Порядок реалізації експериментального проєкту був розроблений Міністерством економіки із залученням до опрацювання та обговорення інших дотичних міністерств та відомств, зокрема Міноборони, ДСНС, ДССТ, неурядових операторів, українських та іноземних експертів в сфері ПМД. Проєкт розрахований на два роки.

Відповідно до Порядку реалізації експериментального проєкту, передбачається введення єдиних термінів дії сертифікатів (3 роки – первинні сертифікати, 5 років – продовжені). Визначені виключні підстави для припинення чи призупинення дії сертифікату.

Згідно з Порядком, сертифікація урядових операторів ПМД здійснюється безоплатно. Також безоплатно будуть сертифікуватися неурядові неприбуткові підприємства, установи та організації, внесені до відповідного Реєстру, але лише в разі, коли ПМД відповідає їх статутним цілям.

Як повідомлялось, за січень в Україні обстежено на наявність мін ще понад 21 тис. гектарів сільськогосподарських земель.

Фото: Олександр Павлюк, Telegram 

Кабмін Розмінування Сертифікат

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *