Програма медгарантій в Україні: безоплатну допомогу при інсульті надають 227 лікарень

Програма медгарантій в Україні: безоплатну допомогу при інсульті надають 227 лікарень 19.04.2024 11:09 Укрінформ В Україні безоплатну допомогу при гострому мозковому інсульті можна отримати в 227 медичних закладах, які мають договір з Національною службою здоров’я.

Про це йдеться у пресрелізі НСЗУ, який є у розпорядженні Укрінформу.

Голова НСЗУ Наталія Гусак поінформувала, що від початку року 30 707 українців та українок, у яких діагностували інсульт, отримали допомогу в межах Програми медичних гарантій.

Вона зазначила, що пацієнту з підозрою на інсульт не потрібне направлення лікаря аби отримати медичну допомогу безоплатно, адже це невідкладний стан, і людину в потрібний медичний заклад доставить екстрена допомога.

Голова НСЗУ додала, що медична допомога також безоплатна при безпосередньому зверненні пацієнта з підозрою на гострий інсульт та переведенні з іншої лікарні.

За надання медичної допомоги при гострому мозковому інсульті з застосуванням ендоваскулярних втручань лікарні отримують 131 472 грн; за надання медичної допомоги при гострому мозковому інсульті із застосуванням тромболітичної терапії – 62 565 грн; за надання медичної допомоги при гострому мозковому інсульті без застосування ендоваскулярних втручань або тромболітичної терапії – 15 643 грн.

У межах пакета «Медична допомога при гострому мозковому інсульті» пацієнту забезпечується первинний огляд, оцінка тяжкості інсульту, інструментальні дослідження (СКТ, МРТ, ЕКГ, УЗД, зокрема, невідкладна нейровізуалізація тощо), лабораторні дослідження (клінічний аналіз та біохімічний аналіз крові, коагуляційний гомеостаз тощо).

Пацієнту також повинні забезпечити лікарське спостереження та медсестринський догляд, консультації інших лікарів, лікування інсульту, зокрема, системну тромболітичну терапію (при ішемічному інсульті), своєчасне знеболення на всіх етапах діагностики та лікування.

У межах пакета забезпечуються і ліки з Нацпереліку основних лікарських засобів, необхідні медвироби та витратні матеріали та реабілітаційна допомога в гострому реабілітаційному періоді, харчування в умовах стаціонару.

Як повідомляв Укрінформ, понад 1,7 млрд грн виплатила НСЗУ у 2023 році медичним закладам за надання медичної допомоги при гострому мозковому інсульту.

Фото ілюстративне

Лікарі Нацслужба здоров’я Інсульт Програма медгарантій

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *