В Україні викрили «агентів у рясах», які працювали під прикриттям УПЦ МП

В Україні викрили «агентів у рясах», які працювали під прикриттям УПЦ МП Розслідування 19.04.2024 11:28 Укрінформ СБУ викрила одну з найбільших мереж ФСБ в Україні, яка працювала під прикриттям УПЦ МП.

Журналісти Bihus.Info провели розслідування та розповіли про деталі роботи мережі, а також оприлюднили листування її учасників, передає Укрінформ.

У розслідуванні, зокрема, йдеться, що учасники агентурної мережі під прикриттям московської церкви працювали на дестабілізацію ситуації в Україні через вплив не лише на внутрішню, але й на зовнішню аудиторії.

Зв’язка УПЦ МП-ФСБ працювала дуже активно: публікувала дезінформацію про утиски московської церкви, переслідування вірян, священників та «релігійних журналістів», яку активно підхоплювали російські ЗМІ.

Крім того, активно намагалась блокувати у Верховній Раді законопроєкт про заборону УПЦ МП через своїх депутатів, наймала американських лобістів-адвокатів, які не тільки обливали Україну брудом в інтерв‘ю сумнозвісному Такеру Карлсону, але й погрожували українським депутатам.

Як сказано у розслідуванні, одним із інформаційних ресурсів, який боровся з українською церквою, владою та всім українським, стала Спілка православних журналістів. Свою пропагандистську діяльність вона почала ще задовго до повномасштабного вторгнення Росії. У 2018 році націоналістичні організації знайшли в офісі СПЖ «агітки» про громадянську війну, пропагандистські матеріали про українського патріарха Філарета та листівки із дискредитацією тодішнього президента Петра Порошенка.

Журналісти отримали доступ до внутрішніх листувань Спілки журналістів. Повідомляється, що головний редактор СПЖ Валерій Ступницький надіслав у чат посилання на американський ресурс Fox News, де американський пропагандист Такер Карлсон називає Президента України Володимира Зеленського «інструментом тотального знищення».

Одразу в чаті хтось пропонує заголовок: «Fox News: Зеленский – разрушитель, запретивший христианство в Украине». Згодом новина зʼявляється на СПЖ і на російських пропагандистських ресурсах, йдется у розслідуванні.

Як повідомляв Укрінформ, Служба безпеки України провела обшуки у заступника голови синодального відділу зовнішніх церковних зав’язків УПЦ МП протоієрея Миколи Данилевича, який відзначився підтримкою «русского мира» і виправданням агресії РФ.

Фото: СБУ

ФСБ РФ СБУ УПЦ МП Війна Війна з Росією

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *