Кафедру військової журналістики у Військовому інституті КНУ очолив Сергій Череватий

Кафедру військової журналістики у Військовому інституті КНУ очолив Сергій Череватий 30.04.2024 11:17 Укрінформ Начальником кафедри військової журналістики Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка призначений полковник Сергій Череватий.

Як передає Укрінформ, про це голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко повідомив у Фейсбуці. 

За словами Томіленка, Череватий – досвідчений фахівець зі стратегічних комунікацій Збройних сил України, кандидат політичних наук.

Голова НСЖУ нагадав, що “Череватий від початку повномасштабного вторгнення організував у Києві за сприяння командування Сухопутних військ України інформаційний штаб, метою якого стало об’єднання суспільства для боротьби з окупантами”.

Майже два роки він служив під безпосереднім керівництвом нинішнього головнокомандувача Збройних сил України, а тоді – командувача оперативно-стратегічного угруповання “Хортиця” Олександра Сирського, був його заступником зі стратегічних комунікацій.

Із січня 2024 року Череватий є членом секретаріату НСЖУ.

“Військовий інститут КНУ для мене рідний: я там викладав із 2006 року спочатку за сумісництвом, а потім – і на повну ставку. Багатьох курсантів, яких я навчав, згодом зустрічав уже як офіцерів під Пісками, на Бахмутському напрямку”, – заявив ЧереватийУ.

За його словами, “його головне завдання на новій посаді – узагальнити досвід, набутий під час війни”.

“Разом із іншими офіцерами інформаційної боротьби він працював у військово-інформаційній сфері спочатку під час Київської операції, згодом – на східному фронті під час Харківського контрнаступу, Бахмутської битви та інших кампаній. Череватий особисто знайомий із багатьма офіцерами, вивчав сильні й слабкі сторони їхньої підготовки. Тож тепер, спираючись також на більш ніж 30-річний досвід роботи у військовій журналістиці, планує імплементувати свої знання і вміння в нових навчальних програмах”, – зазначили в НСЖУ.

“У мене була розмова з командувачем Сухопутних військ генерал-лейтенантом Олександром Павлюком. Це дуже сучасний генерал, який як ніхто інший розуміє значення інформаційної складової війни. Під час нашої розмови я розповів про своє бачення підготовки військових журналістів, і більшість цих ідей він підтримав, зі свого боку доповнивши їх”, – зауважив Череватий.

Він додав, що планує залучати досвід експертів та представників керівних органів Національної спілки журналістів України.

“Будемо інтегрувати цей досвід для підготовки потужних фахівців – усебічно обізнаних із теоретичного погляду та готових переймати досвід старших колег. Такі фахівці, прийшовши у війська, зможуть свій багаж знань одразу використовувати на практиці”, – наголосив новий начальник кафедри військової журналістики

У НСЖУ підкреслили, що “провідні цивільні журналісти, які виїжджають у відрядження на Бахмутський напрямок, відзначають відкритість і високу ефективність пресслужб з’єднань у складі оперативно-стратегічного угруповання “Хортиця”, які курирував Череватий.

Як повідомляв Укрінформ, у березні стало відомо, що Геннадій Ніколайчук, якого в листопаді 2023 року призначили на посаду керівника кафедри військової журналістики Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка, у 2019 році балотувався до Верховної Ради під номером 20 від “Партії Шарія”.

Фото: Фейсбук Сергія Томіленка

НСЖУ Журналіст Військові КНУ імені Шевченка

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *