Автор фото, Сили безпілотних систем
Підпис до фото, Пожежа на нафтобазі "Кристал" в Енгельсі після першої української атаки 8 січня. В ніч на 14 січня цей об'єкт знову атакувалиArticle information
- Author, Відділ новин
- Role, ВВС Україна
- Twitter,
- 2 годин(и) тому
Російська влада заявила, що ударні дрони знову атакували місто Енгельс, де до цього п'ять днів не могли загасити пожежу на нафтобазі, а також Саратов і Казань. Про масовану загрозу БПЛА повідомляли й чиновники Тульської, Воронезької і Брянської областей.
Джерело ВВС Україна в СБУ заявило, що в ніч на 14 січня уразили Алексінський хімічний комбінат (Тульська область), склади боєприпасів на аеродромі "Енгельс" (Саратовська область), Саратовський нафтопереробний завод і Брянський хімічний завод.
"Кожен уражений склад з боєприпасами, НПЗ, нафтобаза чи хімзавод – це болючий удар по спроможності РФ вести війну", – сказало джерело.
Автор фото, Андрій Коваленко
Підпис до фото, Пожежа в Саратові після атаки БПЛА
Російська влада також підтвердила атаку на Енгельс і Саратов. Місцевий губернатор Роман Бусаргін сказав, що через удари дронів "є пошкодження на двох промислових підприємствах".
Пресслужба 14-го окремого полку Сил безпілотних систем заявила, що у взаємодії з іншими складовими Сил оборони вдалося повторно уразили інфраструктуру військового аеродрому "Енгельс-2", на якому базуються літаки Ту-95МС та Ту-160 важкої бомбардувальної авіадивізії РФ.
На території нафтобази "Кристал" – займання цистерн з авіаційним паливом для Ту-160, які Росія використовує для атак на українські міста.
"Кількаденна комплексна операція зі зменшення спроможностей стратегічної авіації ворога завершена", – сказано в заяві 14-го полку.
Вперше нафтобазу в Енгельсу українські дрони атакували 8 січня. Там відбулося займання цистерн, яке тривало 5 днів. Генштаб ЗСУ зазначив, що метою було створити "логістичні проблеми" для російської авіації.
"Ураження нафтобази створює серйозні логістичні проблеми для стратегічної авіації російських окупантів та суттєво знижує їх можливості завдавати ударів по мирних українських містах та цивільних об'єктах", – заявили у генштабі.
Автор фото, Astra
Підпис до фото, Нафтобаза в Енгельсі вранці 14 січня після атаки українських БПЛА
Під атакою, окрім Енгельса, опинилися також інші російські населені пункти.
У Саратові, за даними місцевих ЗМІ, пожежа на нафтопереробному заводі "Саратовнефтепродукт". Але влада РФ поки не підтверджувала цю інформацію.
Заняття у школах у Саратові та Енгельсі у вівторок пройдуть у дистанційному режимі.
У передмісті Казані, яке 21 грудня вже зазнавало атаки безпілотників, також почалася пожежа на паливному об'єкті.
"О 5:20 ранку в передмісті Казані внаслідок атаки безпілотним літальним апаратом сталося загоряння газової цистерни", – повідомила пресслужба керівника Татарстану.
Безпілотник влучив в Казанську базу зріджених газів, уточнює з посиланням на джерела "Вечірня Казань". На території спалахнули, за даними ЗМІ, як мінімум три цистерни.
Повідомлення про пожежу на заводі "Оргсинтез", що з'явилися в російських телеграм-каналах, не підтверджуються, пише казанське видання "Бізнес Online".
Керівник Центру протидії дезінформації при РНБО України Андрій Коваленко запевняє, що це підприємство все ж уражене. За його словами, "Оригсинтез" є об'єктом, який має "безпосереднє значення" для ВПК РФ. Йдеться начебто про поліаміди, синтетичний каучук та інші хімічні сполуки, які використовуються у виробництві бронетехніки, шин для танків і БТР, а також пластмас для зброї. Завод виробляє і компоненти для вибухових речовин.
Автор фото, Shot
Підпис до фото, Український далекобійний дрон намагається атакувати нафтоперекачувальну станцію в Альметьєвську (Татарстан) вранці 14 січня
За даними російських провоєнних телеграм-каналів, під удар потрапило і місто Альметьєвськ у Татарстані. Імовірною ціллю була нафтоперекачувальна станція.
Одним із перших про атаку дронів уночі у своєму телеграм-каналі написав голова Тульської області Дмитро Міляєв. З його постів випливало, що по регіону запущено щонайменше 17 безпілотників.
У місті Алексін після падіння уламків безпілотників "пошкодження кількох автомобілів та господарських будівель", постраждалих немає, відзвітував губернатор.
Водночас російські новинні телеграм-канали, зокрема ASTRA, повідомили, що уламки безпілотників впали на території підприємства "Алексінський хімічний комбінат". Воно постачає продукцію на заводи з виробництва пороху, патронів і боєприпасів для російської армії.
Крім цього, БПЛА в ніч проти 14 січня атакували територію місцевої ТЕЦ і підприємство "Тулачермет" в Тулі. Це один з найбільших виробників і постачальників чавуну.
Губернатор Орловської області Андрій Кличков заявив про 17 збитих українських дронів. "Вдалося уникнути будь-яких пошкоджень і постраждалих", – написав він у телеграмі.
У Ростовській області "знищено і придушено засобами радіоелектронної боротьби" 14 безпілотників, постраждалих і руйнувань немає, повідомив губернатор Юрій Слюсар.
Керівник Воронезької області Олександр Гусєв розповів про знищення кількох безпілотників в небі над регіоном.
Про спробу ЗСУ завдати комбінованого ракетного удару також повідомив губернатор Брянської області Олександр Богомаз. За його словами, російські сили ППО знищили всі цілі, постраждалих не було.
Автор фото, Сили безпілотних систем
Підпис до фото, Пожежа на хімзаводі біля Брянська після атаки українських дронів і ракет. Цей завод є виробником пороху для російської армії
Однак командування Сил безпілотних систем повідомило, що вдалося уразити Брянський хімічний завод в місті Сєльцо, який є "стратегічним об'єктом" військово-промислового комплексу РФ.
Завод виробляє порох, вибухівку та компоненти для ракетного палива.
Там для атаки використали як дрони, так і ракети, вказує командування СБС.
"Дрони вдало відволікли російську ППО, відкривши шлях для ракет, які точно вразили основні цілі. А БПЛА дальньої дії після ракетного удару знищили підстанції та іншу важливу інфраструктуру", – сказано в заяві.
ВВС не може незалежно підтвердити інформацію про ураження російських підприємств.
Міноборони Росії поки що не коментувало удари безпілотників по регіонах Росії.
"Для забезпечення безпеки польотів" під час атаки дронів було призупинено роботу аеропортів у Казані, Саратові, Тамбові, Пензі, Ульяновську, Нижньокамську, Іжевську та Уфі, повідомила Росавіація. Саратовський та Ульяновський аеропорти вже відновили роботу.
За даними російських новинних телеграм-каналів, атака в ніч на 14 січня була наймасованішою з початку року. Україна використала близько 200 безпілотників, а також п'ять ракет ATACMS.