За два роки померли 27 пацієнтів: у психлікарні на Вінниччині виявили порушення

За два роки померли 27 пацієнтів: у психлікарні на Вінниччині виявили порушення Фото 01.04.2024 16:53 Укрінформ Працівники Офісу омбудсмена виявили низку порушень у Яришівському психоневрологічному будинку-інтернаті у Вінницькій області.

Про це у Телеграмі повідомив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець, передає Укрінформ.

«Негайно ініціював перевірку закладу одразу, як отримав звернення щодо неприпустимої ситуації з підопічними. Виявили таке: в інтернаті – 151 підопічний, частина потребувала термінового санітарно-гігієнічного догляду і мала зношений одяг; порушення прав на гідні та безпечні умови перебування, деякі ліжка – застарілі з панцирною сіткою», – зазначив омбудсмен.

За його словами, один із підопічних потребував негайної госпіталізації – у нього збільшена ліва нога, чоловік скаржився на постійний біль та важкість пересування.

Крім того, Лубінець наголосив, що відсутність у закладі потрібних знеболювальних та лікування призводить до порушення права людини на належне поводження. За даними уповноваженого, 27 підопічних цього будинку-інтернату померли з 2022 по 2024 роки, у більшості була ішемічна хвороба серця.

«У їхніх медкартках немає консультації кардіолога, профоглядів. Як зʼясувалось, їм давали ліки, що містили клозапін. Проте обовʼязковим гемолітичним контролем не забезпечили», – заявив він.

Окрім того, встановлено, що в інтернаті підопічних жодного разу не евакуювали в укриття під час повітряної тривоги.

«Задля негайного усунення виявлених кричущих порушень прав людини надісланий звіт керівництву інтернату та компетентним органам Вінницької області», – поінформував Лубінець.

Як повідомлялося, у Дніпропетровському будинку-інтернаті, де влітку виявили кричущі порушення, покращили умови для дітей і підопічних, збільшили кількість персоналу.

Омбудсмен Вінниччина Психлікарня Дмитро Лубінець Медична допомога

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *