З початку року 2,7 тисячі українців отримали ваучери на навчання

З початку року 2,7 тисячі українців отримали ваучери на навчання 22.02.2024 02:02 Укрінформ Від початку 2024 року 2 700 українців отримали ваучер на навчання за державний кошт і зможуть здобути нову професію або спеціальність, чи підвищити свій професійний рівень, щоб бути більш конкурентними на ринку праці.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Мінекономіки.

“Українці можуть звернутись до Державної служби зайнятості та отримати ваучер на навчання на 30 тисяч грн і використати його для оплати навчання, обравши заклад освіти на власний розсуд. Лише від початку цього року 2 700 людей вже скористались такою можливістю. Серед найбільш популярних професій та спеціальностей, яким навчаються за ваучери цього року – медсестринство, кухар, дошкільна освіта, водій. Держава вже профінансувала видачу ваучерів на 12 млн грн", – зазначила перший віцепрем’єр-міністр України – міністр економіки Юлія Свириденко.

Вона зазначила що з минулого року за ваучер можна також навчитись на сапера і більше десяти людей вже опановують цю професію.

Загалом ваучер можна використати для навчання за 124 професіями та спеціальностями у сферах ІТ-технологій, будівництва, транспорту, освіти, медицини, сільського господарства, соціального обслуговування тощо. Професію, заклад освіти в межах України та форму навчання (денну, заочну чи дистанційну) людина обирає самостійно. Навчання здійснюється закладами професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, підприємствами, установами та організаціями, які мають ліцензію на таку освітню діяльність.

Ваучер дає людині право безоплатно пройти навчання у закладах освіти чи у роботодавця за затвердженим Мінекономіки переліком професій та спеціальностей. Станом на сьогодні сума ваучера не може перевищувати 30 280 грн. Якщо вартість навчання дорожча, то роботодавець або людина доплачує різницю самостійно.

Як повідомлялось, минулого року ваучери на навчання отримали 18 100 українців, загалом за програмою було профінансовано 252 млн грн. У 2023 році найбільшу кількість ваучерів було видано за такими професіями та спеціальностями: психологія, соціальна робота, освіта, медицина, будівництво та цивільна інженерія, кухар, водій.

Фото: Depositphotos

Мінекономіки Освіта Робота навчання

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *