НАТО підтримає проєкт зі створення ефективних систем дистанційного виявлення мін – Мінекономіки

НАТО підтримає проєкт зі створення ефективних систем дистанційного виявлення мін – Мінекономіки 22.02.2024 00:12 Укрінформ Програма НАТО «Наука заради миру та безпеки» підтримає проєкт MinesEye зі створення ефективних систем дистанційного виявлення мін та снарядів, що не вибухнули.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Мінекономіки.

«Розробка та впровадження у сфері протимінної діяльності інновацій – один з ключів до пришвидшення очищення території України. Минулого року Міністерство економіки спільно з Міноборони та ДСНС організувало тестування нових технологій в реальних умовах, а спільно з Київською школою економіки запустило акселераційну програму для проєктів у сфері розмінування. Ці проєкти довели, що вітчизняні розробники мають багато ідей, вартих посиленої уваги. Важливо, що напрацювання українських розробників оцінені на міжнародному рівні», – зазначив заступник міністра економіки України Ігор Безкаравайний.

Система MinesEye призначена для виявлення прихованих вибухонебезпечних предметів (ВНП). У процесі тестування розробники провели понад 100 аеромагнітних досліджень. Подальша робота над проєктом дозволить удосконалити технологію, розширити її можливості та збільшити ефективність.

Зазначається, що до участі в проєкті, ідея та базова розробка якого належить українським розробникам з благодійного фонду «Фундація Поступ», долучаться вітчизняні та іноземні науковці, оператори протимінної діяльності (ПМД), зокрема фахівці ДСНС. Будуть залучені: Авіаційний інститут Лукашевича ILOT (Польща), Інститут геофізики НАН України, Вроцлавська Політехніка (Польща), Національний університет «Львівська політехніка», Державна служба України з надзвичайних ситуацій.

Як повідомлялось, програма НАТО «Наука заради миру та безпеки» сприяє практичному співробітництву у сфері цивільної безпеки на основі наукових досліджень, інновацій та обміну знаннями. Програма пов’язує наукову спільноту з НАТО через співробітництво в галузі цивільної науки, спрямоване на вирішення нових викликів у галузі безпеки.

Мінекономіки НАТО Розмінування

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *