З грудня НСЗУ укладатиме довгострокові договори на реімбурсацію ліків

З грудня НСЗУ укладатиме довгострокові договори на реімбурсацію ліків 04.05.2024 03:34 Укрінформ Національна служба здоровʼя з грудня укладатиме довгострокові договори з аптечними закладами на реімбурсацію ліків.

Як повідомила у Фейсбуці голова НСЗУ Наталія Гусак, відповідні зміни до постанов уряду від 27 лютого 2019 р. № 136 та від 28 липня 2021 р. № 854 КМУ ухвалив на засідання 3 травня, передає Укрінформ.

"З 1 грудня 2024 року НСЗУ переходить до довгострокових договорів з аптечними закладами. Це означає, що НСЗУ буде укладати договори про реімбурсацію з аптечними закладами на довгостроковий період (більше одного року) за умови виконання умов договору. Таким чином, пацієнти безперебійно зможуть користуватися програмою «Доступні ліки», а наша інституція стає більш прогнозованою і надійною в партнерстві з аптеками", – зазначила Гусак.

Вона нагадала, що раніше аптеки укладали договори з НСЗУ на строк до одного року, бо чинним законодавством не було передбачено періоду, на який мали право укладати договори про реімбурсацію.

Голова НСЗУ додала, що зараз Нацслужба має 1 346 чинних договорів з аптеками на реімбурсацію, з яких 92,3% – це приватний бізнес.

Отримати лікарські засоби за Е-рецептом за програмою реімбурсації можна у 14 452 місцях відпуску ліків.

У 2024 році НСЗУ оплатила аптекам за договорами 1,6 млрд грн.

Як повідомляв Укрінформ, програма реімбурсації "Доступні ліки" адмініструється Національною службою здоровʼя України з 2019 року. У 2024 році на реімбурсацію лікарських засобів в межах Програми медичних гарантій виділено 5,2 млрд грн.

Доступні ліки Аптека Нацслужба здоров’я Е-рецепт

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *