Українці на ТОТ зможуть оформити тимчасове посвідчення громадянина через членів сімʼї

Українці на ТОТ зможуть оформити тимчасове посвідчення громадянина через членів сімʼї 27.02.2024 05:19 Укрінформ Українці на тимчасово окупованих територіях зможуть оформити тимчасове посвідчення громадянина України за заявою членів сім'ї або законних представників, які перебувають на підконтрольній території.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

«Уряд ухвалив експериментальний проєкт, який дозволить оформляти українцям на ТОТ тимчасове посвідчення громадянина України через членів сім'ї або законних представників», – йдеться в повідомленні.

Тобто йдеться про оформлення документа без присутності самої особи, яка перебуває на ТОТ, але член сімʼї або законний представник, який звертається за документом від імені цієї особи, має перебувати на підконтрольній території.

Відповідний проєкт розроблений Міністерством внутрішніх справ, а рішення про його розробку ухвалено Координаційним штабом з питань виїзду з ТОТ.

Так, згідно з порядком тимчасове посвідчення громадянина України оформлюватимуть органи Державної міграційної служби на підставі звернень:

одного з батьків (усиновлювачів);

опікунів, піклувальників або інших законних представників;

одного з подружжя;

повнолітніх дитини або онука/онуки;

рідного (повнорідного, неповнорідного) брата/сестри;

офіційного звернення Мінреінтеграції.

Оформлення тимчасового посвідчення громадянина України можливе для осіб, які втратили паспорт громадянина України, але щодо яких міститься інформація про оформлення паспорта (в тому числі закордонного) в Єдиному державному демографічному реєстрі або у відомчій системі ДМС, а також осіб до 18 років, щодо яких відсутня інформація в Реєстрі або у відомчій системі ДМС.

Тимчасове посвідчення громадянина України виготовлятиметься безоплатно протягом 15 робочих днів із дня подання заяви-анкети.

Готовий документ надсилатиметься до відповідного територіального органу ДМС або Мінреінтеграції з метою передачі його законному представнику або члену сімʼї.

Представник передаватиме документ особі, на імʼя якої оформлене таке тимчасове посвідчення.

Як повідомляв Укрінформ, підрозділи ДМСУ з початку повномасштабного вторгнення Росії оформили понад 2,6 млн ID-карток та понад 5,7 млн закордонних паспортів.

Окупація Громадянство Мінреінтеграції Документи

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *