У Save Ukraine розповіли про реабілітацію постраждалих від війни дітей

У Save Ukraine розповіли про реабілітацію постраждалих від війни дітей Фото 13.03.2024 14:17 Укрінформ Вироблення стійкості в дітях є неоціненним внеском у майбутнє стійке суспільство України, яке хочуть бачити українці.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ поінформувала проєктна менеджерка БФ Save Ukraine Анастасія Довбня.

«Виробляючи стійкість у дітях, ми робимо неоціненний внесок у те майбутнє стійке суспільство України, яке хочемо бачити. Ми будемо мати або дуже травмованих дітей… або ми будемо допомагати їм відновлюватися», – зазначила Довбня..

Проєктна менеджерка проєкту Children's resilience Кетрін Ліч зазначила, що розвиток, допомога і підтримка дітей та інвестиції у їхнє майбутнє – це найкраще, що можна робити для стабільності Української держави після її перемоги.

«Важливо розуміти і оцінити шкоду, завдану (цим дітям – ред.) і починати, зрештою, цю шкоду нейтралізувати. Бо, думаю, неможливо переоцінити важливість здоров’я дітей, а також батьків тих дітей, які разом пережили певні кризові ситуації, важливість роботи з опікунами і з учителями, які також мають це робити», – заявила Ліч.

Анастасія Довбня розповіла, що надзвичайним викликом серед тих, із якими стикається БФ Save Ukraine, є пошук і повернення дітей, депортованих у РФ. За її словами, повернення цих дітей та евакуація їх із ТОТ разом із сім’ями – це лише перший етап їхньої роботи, який стосується стадії rescue (порятунку – ред.).

«Наступна стадія, у межах якої ми працюємо – це restore (відновлення – ред.). Після того, як ми повертаємо дітей, ми усвідомлюємо, що цього замало. Замало лише врятувати їх, дати їм фізичну безпеку. Ми маємо їх реабілітовувати», – зазначила вона.

Проєктна менеджерка БФ Save Ukraine розповіла про реалізацію проєкту щодо роботи Центру арт-терапії для дітей і батьків, постраждалих від війни, для дітей, яких вдалося повернути, який напряму пов'язаний з напрямком restore і який вони реалізували разом з організацією Crown Agents.

За її словами, третій етап їхньої роботи за цим напрямком називається rebuilt, або реінтеграція дітей та сімей.

«У цю стадію ми відносимо наші модульні будиночки, де діти та сім’ї можуть проживати, якщо після трьох місяців перебування у Центрі надії та відновлення вони ще не готові самостійно продовжувати своє життя незалежно від фонду. Або це також ціла низка сервісів як для дітей ВПО, так і для дітей-сиріт, для дітей з інвалідністю по всій Україні, щоб, зокрема, допомагати їм виробляти цю стійкість незалежно від того, з якими викликами вони стикаються, та продовжувати вчитися, розвиватися, незважаючи на ковід, війну або будь-які наступні виклики, з якими люди будуть зустрічатися», – поінформувала Довбня.

Керівниця гуманітарного департаменту БФ Future for Ukraine Ольга Глюза розповіла, що їхня організація, серед іншого, працює з дітьми, що мають статус ВПО, у спектрі аутизм.

«Наш хаб розташований у Львові і він приймає до себе дітей, що були переміщені під час війни. Для дітей у спектрі «аутизм» важлива зміна навіть будь-якої деталі інтер’єру – все це може викликати у них паніку і регрес уже набутих на момент ситуації навичок, і це може припинити їх розвиток на дуже довгий період», – зазначила вона.

Глюза поінформувала, що їхня організація проводить реабілітаційну роботу з цими дітьми – вони отримують у них логопедичні заняття, допомогу з сенсорною інтеграцією (відчуття можливостей свого тіла і покращення цих можливостей), АВА-терапію тощо.

Відповідаючи на питання щодо співпраці з держорганами стосовно адаптації дітей, які повернулися з ТОТ чи РФ, представниця Save Ukraine заявила, що вони вже активно працюють із різними держорганізаціями, і що здебільшого це державні служби на місцях.

«Ми кожним новим проєктом, кожним новим центром, який відкриваємо, прагнемо вибудовувати сталу модель, яку надалі можна буде тим чи іншим чином інкорпорувати у держслужби, яку зможемо передавати державі, щоб поширювати це з Києва на громади і на всю територію України», – сказала вона.

Як повідомлялося, в Херсонській ОВА заявили, що на підконтрольну Україні територію повернули п’ятеро дітей.

Депортація Діти Переселенці Війна Війна з Росією Save Ukraine

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *