Верховний комісар ООН закликає уряд України продумати стратегію для повернення біженців

Верховний комісар ООН закликає уряд України продумати стратегію для повернення біженців Ексклюзив 30.01.2024 15:33 Укрінформ Українському урядові важливо розробити стратегію повернення для біженців, адже відсоток тих, хто не планує залишатися за кордоном, надзвичайно високий.

Про це в інтервʼю Укрінформу заявив Верховний комісар ООН у справах біженців Філіппо Гранді.

“Важливо планувати повернення. Більшість українців хочуть повернутися, і їм потрібні відповідні умови. Уряд має розробити політику, щоб заохотити людей повертатися безпечно та мати доступ до роботи тощо. Вони потрібні вам, щоб відновити Україну та знову бути разом”, – сказав він.

Верховний комісар ООН поінформував, що згідно з опитуваннями, які проводить його Управління, 60-80% українських біженців висловлюють бажання повернутися в Україну. “Відсоток все ще надзвичайно високий”, – підкреслив Гранді.

“Як ми їх підтримаємо? Оскільки триває війна, багато з них кажуть, що не можуть повернутися, але ми повинні думати, як допомогти людям це зробити. Ми не хочемо нікого змушувати. І навіть після повернення справи в біженців не будуть такими райдужними. Уряду потрібна хороша стратегія в цьому питанні”, – сказав Верховний комісар ООН.

Як повідомляв Укрінформ, ще в грудні 2022 року Президент України Володимир Зеленський наголосив, що влада має забезпечити повернення українців, які через війну вимушено виїхали за кордон.

Станом на 31 жовтня 2023 року 4,24 млн людей, які залишили Україну внаслідок повномасштабного вторгнення РФ, мали статус тимчасового захисту в країнах ЄС.

ООН Україна Уряд Біженці

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *