Справедлива мобілізація не про те, щоб усі потрапили до окопів – голова комітету ВР

Справедлива мобілізація не про те, щоб усі потрапили до окопів – голова комітету ВР 25.02.2024 05:56 Укрінформ Справедлива мобілізація не про те, щоб усі обов’язково потрапили до окопів, заявляє голова Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександр Завітневич.

Як передає Укрінформ, про це він сказав в інтерв'ю АрміяInform.

За його словами, перебування на лінії фронту повинно базуватися на ротаційній основі, а також потрібне законодавче визначення терміну перебування на передовій.

На думку Завітневича, справедливість мобілізації визначатиметься справедливими механізмами її організації та проведення.

"По-перше, – зазначив він, – це об’єктивний та повноцінний облік усіх військовозобов’язаних, чітке визначення їхніх обов’язків щодо своєчасного надання у встановлений порядок даних про себе".

Також це вручення повісток у всім зрозумілий спосіб, що виключає протиправні дії працівників ТЦК з використанням фізичного насилля. У цьому питанні також йдеться про сумлінне виконання військовозобов’язаними обов’язку із самостійної перевірки надходження повістки та підтвердження про її отримання, підкреслив голова профільного комітету.

Крім того, наголосив Завітневич, необхідне забезпечення адресного використання військовозобов’язаних відповідно до потреб Сил оборони, військово-облікової спеціальності осіб, стану їхнього здоров’я тощо.

На його переконання, важливим є мотивування військовозобов’язаних на підтримання відповідного рівня кваліфікації згідно з військово-професійною підготовкою або її підвищенням, а також покращення мотиваційного пакета для перебування мобілізованого військовозобов’язаного у війську протягом затребуваного державою терміну.

Завітневич також висловився про необхідність гарантування державою відповідного рівня та тривалості підготовки мобілізованих осіб.

"Як правило, вона відповідатиме військово-обліковій спеціальності, але в окремих випадках держава може перекваліфікувати осіб відповідно до потреб Сил оборони. Однак законодавчо повинно бути визначено терміни, зміст підготовки та той рівень кваліфікації, за яким мобілізований громадянин вважається підготовленим для виконання бойових завдань", – сказав він.

Як зауважив голова комітету, слід надати право військовозобов’язаному самостійно керувати процесом своєї мобілізації на основі рекрутингу, тобто підписання контракту з Міністерством оборони на визначений термін. І в цьому випадку "все те, про що говорилося вище, реалізується рішенням військовозобов’язаного, він матиме більші можливості вибору посад та місця служби", – додав він.

"Отже, справедлива мобілізація — це не про те, щоб усі обов’язково потрапили до окопів", – заявив Завітневич.

Якщо ж розглядати мобілізацію не тільки в контексті поповнення Збройних сил України, але як загальнодержавний захід, то "тут дороговказом є позиція Президента Зеленського, який зазначив, що кожен громадянин визначеної вікової категорії повинен або воювати, або працювати на перемогу", – наголосив він.

Тобто, пояснив голова комітету ВР, "йдеться про загальнодержавний баланс на основі вивіреного, раціонального підходу до розподілу найвищої цінності України — її громадян, зокрема працездатної її частини призовного віку, для забезпечення довгострокових потреб Сил оборони, ОПК, освіти, охорони здоров’я, сфер забезпечення життєдіяльності пересічних громадян".

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада 7 лютого ухвалила в першому читанні законопроєкт "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку" (№10449).

Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони і розвідки з 27 лютого розпочне напрацювання до другого читання законопроєкту про мобілізацію.

Мобілізація Верховна Рада Війна

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *