Розстріл Майдану: суд переніс підготовче засідання у справі Януковича на 7 серпня

Розстріл Майдану: суд переніс підготовче засідання у справі Януковича на 7 серпня 24.06.2024 14:50 Укрінформ Броварський міськрайонний суд переніс на 11 годину 7 серпня підготовче засідання у справі проти експрезидента Віктора Януковича і представників його силового блоку за обвинуваченням в організації розгону та розстрілів людей 18-20 лютого 2014 року.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, відповідне рішення оголосила головуюча колегії суддів Наталія Сіренко у зв’язку з неявкою деяких адвокатів обвинувачених.

«Порадившись на місці, суд ухвалив: відкласти проведення підготовчого засідання на 7 серпня, 11 годину, через неявку усіх захисників», – зазначила суддя.

Зокрема, на підготовче засідання у понеділок не з’явився один з адвокатів ексголови СБУ Олександра Якименка Євген Солодко. Він пояснив свою відсутність закордонним відрядженням.

Також адвокати з Центру безоплатної правової допомоги, які представляють інтереси обвинувачених у цій справі, висловили клопотання про їх заміну у зв’язку зі зміною підсудності цієї справи з Києва на Київську область. Як вони пояснили, доручення на захист фігурантів справи вони отримували від регіонального Центру безоплатної правової допомоги у м. Києві, а не області.

Це клопотання суд розгляне під час наступного підготовчого засідання.

У ході підготовчого судового засідання прокурор у справі Денис Іванов наполягав на розгляді справи «у розумні строки». Для цього, за його словами, засідання мають призначатися 3-4 рази на місяць. На це головуюча суддя відповіла, що не має змоги це зробити, оскільки вона слухає у суді 250 справ.

Крім того, під час судового засідання суд задовольнив клопотання прокурорів про забезпечення онлайн-трансляцій судових засідань. Наступні судові засідання будуть транслюватися на сайті «Судової влади».

Як повідомлялося, раніше в інтерв'ю Укрінформу прокурор у справах Майдану Денис Іванов розповів, що слідство вважає: усі події 18-20 лютого 2014 року відбувалися за відома Януковича, а керівники правоохоронних органів діяли за його згодою.

4 жовтня 2023 року Державне бюро розслідувань завершило слідство у справі стосовно експрезидента Януковича за організацію розгону та розстрілів демонстрантів 18-20 лютого 2014 року. Обвинувальний акт направили до суду.

Окрім Януковича, у вчиненні злочинів проти майданівців обвинувачуються колишні міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко, голова СБУ Олександр Якименко, міністр оборони Павло Лебедєв та інші силовики.

За даними слідства, колишній президент Янукович дав вказівку тогочасному міністру внутрішніх справ Захарченку на застосування вогнепальної зброї щодо учасників Майдану близько 7 ранку 20 лютого 2014 року, перебуваючи у резиденції «Межигір’я».

Під час апогею розстрілів 20 лютого 2014 року Янукович спілкувався з президентом Росії Володимиром Путіним вісім разів. У цей час тодішній глава МВС Захарченко розмовляв з міністром внутрішніх справ Росії Володимиром Колокольцевим шість разів.

Янукович Майдан Суд Справи Майдану

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *