Рідні цивільних заручників Росії закликають Німеччину допомогти у їх визволенні

Рідні цивільних заручників Росії закликають Німеччину допомогти у їх визволенні Фото 22.12.2024 02:06 Укрінформ Правозахисники та рідні цивільних українців, викрадених Росією, звертаються до Німеччини з проханням допомогти у їх визволенні з неволі.

Про це йшлося у Берліні на пресконференції «Права людини в ланцюгах: мирні жителі як заручники російської війни проти України» за участю рідних цивільних бранців, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Дружина журналіста і волонтера з Нової Каховки Сергія Цигіпи, якого окупанти викрали у березні 2022 року і незаконно засудили до 13 років ув'язнення за «шпигунство», розповіла, що її чоловік перебуває у колонії суворого режиму в Рязанській області, кілька разів був у карцері.

«Орки» переслідують одну мету – зламати Сергія, змусити взяти паспорт і громадянство Росії», – зазначила Олена Цигіпа.

Люсьєна Зіновкіна, яка після початку повномасштабної війни знайшла притулок у Берліні, розповіла про свого чоловіка, інженера Констянтина Зіновкіна. Він після російського вторгнення залишився в рідному Мелітополі, щоб подбати про маму і бабусю. У травні 2023 року його заарештувала російська ФСБ, згодом звинувативши у «тероризмі».

«Відтоді ми живемо від листа до листа, від суду до суду. Я нікому цього не бажаю, а ті, хто це розуміють і переживають те саме, мають вистояти. Ми повинні бути сильними, щоб допомогти нашим близьким. Їм більше нема на кого покластися», – каже Люсьєна.

Президент Федерації ушу, кунгфу і цигун Донецької області, провідний тренер збірної України Олег Шевандін після початку агресії РФ у 2014 році активно підтримував Україну. У травні 2015 року він поїхав в окуповане Дебальцеве до хворої матері – повіз їй ліки. Його затримали на блокпосту і вивезли у невідомому напрямку.

«Попервах нам давали інколи коротко поспілкуватися телефоном. Однак потім зв’язок обірвався. Вже 9 років я не знаю, де мій чоловік і що з ним. З чуток, він засуджений як український «шпигун» і таємно відбуває покарання. Та жодних офіційних підтверджень з боку Росії я не маю», – розповіла його дружина Лариса.

Іспанського волонтера Маріо Гарсія Калатаюда окупанти затримали у Херсоні. Він з 2014 року возив в українські прифронтові міста гуманітарну допомогу. Коли росіяни захопили Херсон, ходив на проукраїнські мітинги, розповідав іноземним журналістам про російську окупацію.

«19 березня 2022 року… Маріо викрали окупанти. Мій чоловік, якому 76 років, зазнав жахливих катувань. Я знаю, що ще рік тому він був у СІЗО №2 Сімферополя. А зараз Маріо вивезли і сховали. Я не знаю, де він», – розповіла цивільна дружина волонтера Тетяна Маріна.

Правозахисник Олександр Тарасов, сам колишній полонений, розповів, як РФ поводиться з бранцями та людьми на окупованих територіях.

«Німеччина та інші цивілізовані країни мають перейти від простої фіксації воєнних злочинів і співчуття до більш рішучих економічних і політичних санкцій – проти вищих посадових осіб, відповідальних за викрадення, утримання, катування цивільних заручників. А також проти активів цих посадовців, їхніх бізнес-партнерів», – підкреслив Тарасов.

Член палати депутатів Берліна Лілія Усік, яка має українське походження, підкреслила на пресконференції, що утримування в неволі цивільних є очевидним порушенням прав людини та гуманітарного міжнародного права. Вона закликала російську владу «негайно звільнити всіх українських цивільних полонених і припинити свавільні арешти», а міжнародну спільноту – «чинити тиск на Росію та виступати за звільнення полонених».

У столиці ФРН цього тижня також відбулась демонстрація за визволення українських полонених. У музеї Berlin Story Bunker відкрилася виставка «Мистецтво за свободу: Невидимі цивільні особи», яка розповідає історії незаконно ув’язнених Росією українських громадян. Виставка, організована Common Sense Communications, PR Army та Berlin Story Bunker за підтримки посольства України в Німеччині, має на меті привернути увагу до російських злочинів та мобілізувати міжнародний тиск для звільнення цивільних заручників.

Як повідомлялося, Росія утримує у полоні понад 14 тисяч цивільних громадян України.

Фото Люсьєни Зіновкіної та з архіву Лілі Усік

Берлін Німеччина Політв'язні Кремля Правозахисники Заручники Війна з Росією

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *