Первинну психологічну допомогу можуть надавати вже понад 70 тисяч сімейних лікарів – Ляшко

Первинну психологічну допомогу можуть надавати вже понад 70 тисяч сімейних лікарів – Ляшко Ексклюзив 12.04.2024 21:33 Укрінформ В Україні вже є понад 70 тисяч навчених сімейних лікарів, які можуть надавати людині первинну психологічну допомогу.

Про це міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко сказав в ексклюзивному коментарі Укрінформу в рамках засідання Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України.

"Ми розпочали навчати наших сімейних лікарів виявляти проблеми ментального здоров'я і допомагати з ними справлятися на рівні самодопомоги. Сьогодні ми маємо понад 70 тисяч навчених сімейних лікарів, до яких можна звернутися, вони можуть проконсультувати та допомогти", – сказав Ляшко.

За його словами, навіть якщо людина звертається до сімейного лікаря з іншою проблемою, то він може побачити, що людина потребує психологічної допомоги і надати консультацію.

Крім того, міністр зазначив, що у кожній кластерній лікарні в Україні створюються Центри ментального здоров'я. За його словами, це є умовним простором, в якому буде працювати психолог, психіатр та психотерапевт і де можна буде отримати консультацію та психологічну допомогу.

Як повідомляв Укрінформ, отримати психологічну допомогу на первинній ланці можна у 865 медзакладах в межах пакета НСЗУ «Супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні меддопомоги».

Сімейний лікар Віктор Ляшко Ментальне здоров’я Психологічна допомога

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *