Мобілізація не має бути функцією місцевого самоврядування – експерт

Мобілізація не має бути функцією місцевого самоврядування – експерт 13.03.2024 18:02 Укрінформ Для місцевого самоврядування значною проблемною є спроби держави перекласти на нього функції, пов’язані з мобілізацією.

Про це заявив директор із розвитку, заступник виконавчого директора Всеукраїнської асоціації громад Ігор Абрам‘юк під час круглого столу «Законодавчий порядок денний реформи децентралізації. Погляд представників громадського сектору та експертів» в Укрінформі.

«Наразі в державі на перший план виходить законопроєкт про мобілізацію №10449», – зазначив Абрам‘юк.

За словами експерта, значною проблемою для місцевого самоврядування є ситуація, «коли держава намагається перекласти і перекладає функції, пов’язані з мобілізацією, на місцеве самоврядування».

Абрам‘юк наголосив, що неприпустимими є ті випадки в регіонах, де голови обласних військових адміністрацій намагаються зобов’язати старост громад займатися питаннями мобілізації, роздавати повістки.

Він підкреслив, що наразі голови громад та старости бояться, що вони будуть головними фронтменами мобілізації.

«Так не має бути, тому що це функція держави. Всі ми розуміємо, що всі мають бути задіяні, але такі заходи, – перш за все, функція держави, а не громад», – підсумував експерт.

Як повідомлялося, Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку» (№10449).

Мобілізація Місцеве самоврядування ТЦК

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *