Дівчинка, якій пересадили серце маленького хлопчика, виписалася з лікарні

Дівчинка, якій пересадили серце маленького хлопчика, виписалася з лікарні Фото, відео 09.08.2023 05:26 Укрінформ Шестирічна Соломійка, якій на початку липня пересадили серце, пройшла реабілітаційний період після трансплантації та виписується з лікарні.

Про це у Фейсбуці повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, передає Укрінформ.

“Шестирічна Соломійка точно запам'ятає сьогоднішній день, адже вона успішно пройшла реабілітаційний період після трансплантації та нарешті виписується з лікарні. У ніч із 9 на 10 липня 2023 року в Інституті серця МОЗ України їй пересадили серце”, – повідомив Ляшко.

Дівчинка, якій пересадили серце маленького хлопчика виписалася з лікарні/Фото: Геннадій Мінченко

Він наголосив, що це перший випадок трансплантації серця дитині від дитини.

“Донором для Соломійки став чотирирічний хлопчик Юра, якому лікарі констатували смерть мозку, причина – крововилив у мозок через аневризму. Я хочу подякувати батькам Юри, які попри тяжку втрату, продемонстрували нам всім приклад того, як навіть у найтемніші часи можна робити добрі справи – врятовано життя трьох діток”, – сказав Ляшко.

Міністр додав, що культура донорства є одним з ключових факторів прогресу у сфері трансплантації.

Так, за його словами, зі свого боку МОЗ продовжує робити все можливе для того, щоб такий високотехнологічний вид медичної допомоги, як трансплантація розвивався.

“Лише за шість місяців цього року вдалося провести 257 трансплантацій. Це майже 70% від кількості трансплантаційних втручань, які були виконані протягом минулого року. Позитивну тенденцію продовжує демонструвати й відсоток трансплантацій від померлого донора – на цей момент він становить понад 62 % від загальної кількості”, – додав міністр.

За його словами, у планах збільшення кількості лікарень, що діагностують смерть мозку, розвиток бази донорів та створення нових центрів трансплантації.

Ляшко наголосив, що всі операції з трансплантації безоплатні для пацієнтів. Фінансування відбувалося та відбувається державним коштом у рамках пілотного проєкту МОЗ із трансплантації.

Він зауважив, що з січня 2024 пересадка органів оплачуватиметься Національною службою здоров’я України в рамках Програми медичних гарантій.

Як повідомлялося, на початку липня в Україні вперше провели трансплантацію серця шестирічній дівчинці. Трансплантацію виконав лікар-кардіохірург, директор Інститут серця МОЗ України Борис Тодуров спільно з командою лікарів Інституту.

Діти МОЗ Трансплантація Операція на серці Інститут серця Віктор Ляшко

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *