Чим годують ЗСУ: Громадська антикорупційна рада при Міноборони розповіла про неякісні харчі

Чим годують ЗСУ: Громадська антикорупційна рада при Міноборони розповіла про неякісні харчі 31.01.2024 18:12 Укрінформ У 2023 році були перевірені близько 39 тисяч тонн консервів для ЗСУ, з яких 14% виявились неякісними.

Водночас від початку січня поточного року близько 30% яєць, що постачалися до ЗСУ, повернули постачальникам через погану якість. Як повідомляє кореспондент Укрінформу, про це заявив під час звіту про діяльність Громадської антикорупційної ради при Міноборони за 2023 рік член Комісії з питань комунікацій, кадрової роботи та експертних обговорень Геннадій Кривошея.

«Велика частина продукції, яку постачають або намагаються поставити до ЗСУ, має досить сумнівну якість самого товару. Першочергово я говорю про продукти харчування. Щоб ви могли зрозуміти, з початку цього року близько 30% яєць, по яких проводилося дослідження, були повернуті Управлінням безпечності харчових продуктів. Тобто фактично це 30% товару, який не потрапив до наших військових, а був попередньо перевірений і був завернутий назад постачальникам. І таких фактів дуже багато», – зазначив Кривошея.

Він підкреслив, що завдяки втручанню членів Громадської ради вдалося налагодити роботу лабораторій, які перевіряють якість продуктів, що надходять до війська.

«На сьогоднішній день проводяться дослідження по продукції, яка є обов’язковою і про яку досить часто всі говорять – це консервовані продукти. Зокрема, м’ясо, риба, каші, тобто все це перевіряється. В середньому, якщо ми візьмемо кількість по тоннажу, то за 2023 рік було перевірено близько 39 тисяч тонн продукції, яка є консервована. Із них 14% було завернуто, це – 5 433 тонни», – повідомив Кривошея.

За його словами, у процесі роботи з’ясувалося, що існує дефіцит інспекторів, які працюють при управлінні і військових частинах та перевіряють безпечність і якість товарів. Наразі кількість інспекторів збільшена, і це дозволить більш оперативно перевіряти товари, що постачаються до війська.

Як повідомляв Укрінформ, Міністерство оборони запобігло постачанню у ЗСУ понад 362 тонн зіпсованих продуктів – капусти, моркви, цибулі та цитрусових. За недотримання умов договору Міноборони виставить штрафні санкції всім компаніям, які постачають неякісну продукцію.

Міноборони ЗСУ Корупція Харчування антикорупційна рада

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *