Британський експерт повідомив, як можна пришвидшити розгляд справ ВАКС

Британський експерт повідомив, як можна пришвидшити розгляд справ ВАКС Ексклюзив 26.04.2024 14:13 Укрінформ Розгляд справ Вищого антикорупційного суду можна пришвидшити шляхом збільшення суддів і запровадження одноособового розгляду замість колегії з трьох суддів.

Про це сказав у коментарі Укрінформу суддя Апеляційного суду із Великої Британії у відставці сер Ентоні Хупер, який очолював Громадську раду міжнародних експертів (ГРМЕ), що брала участь у конкурсному відборі суддів ВАКС.

«Без сумніву, є затримки (у розгляді справ – ред.), які потрібно усунути. Думаю, що призначення більшої кількості суддів допоможе вирішити це питання. Один із способів, як можна пришвидшити судовий розгляд справ ВАКС, – запровадження одноособового розгляду справ, а не колегією у складі трьох суддів», – зазначив він.

На запитання, чи можна пришвидшити розгляд резонансних справ шляхом запровадження пріоритизації розгляду окремих проваджень, Хупер відповів, що це надзвичайно складно зробити з точки зору законодавства.

Він констатував, що деякі справи рухаються повільно через постійні перенесення судових засідань у зв’язку з неявкою адвокатів обвинувачених.

«Україна у цьому плані не унікальна, я не думаю, що можна пріоритизувати якісь особливі справи. Але потрібно пришвидшити розгляд», – вважає Хупер.

Він також розповів, що нещодавно повернувся з Варшави, де зустрічався з 11 суддями ВАКС, у тому числі з головою Апеляційної палати ВАКС Олександром Семенниковим.

«Ми провели три цінних дні, вивчаючи роботу антикорупційного суду і обговорюючи між собою у неформальній обстановці, що можна зробити, щоб покращити результативність», – зазначив ексочільник ГРМЕ.

Оцінюючи роботу ВАКС, Хупер сказав, що вважає її надзвичайно успішною.

«ВАКС належним чином виконує свою роботу, суд ухвалив рішення про конфіскацію, інакше кажучи розпочав повернення майна, отриманого злочинним шляхом. Мені здається, це успіх», – вважає він.

Як повідомлялося, ВАКС запрацював 5 вересня 2019 року. З моменту створення суд ухвалив 182 вироки. Наразі на розгляді першої інстанції суду перебуває 269 справ.

1 березня 2024 року Вища кваліфікаційна комісія суддів розпочала прийом документів від кандидатів на зайняття 25 вакантних посад суддів ВАКС. Ця процедура дає старт конкурсу на 15 посад суддів ВАКС (першої інстанції) та 10 посад суддів Апеляційної палати ВАКС.

Британія Суд Вищий антикорупційний суд

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *