Більше ніж половина чехів вважають успішною інтеграцію українських біженців

Більше ніж половина чехів вважають успішною інтеграцію українських біженців Опитування 16.04.2024 00:31 Укрінформ Більшість людей у Чехії вважають, що їх республіка прийняла більше біженців з України, ніж може прийняти.

Такі дані опитування наводить 15 квітня Центр вивчення громадської думки, передає Укрінформ.

Порівняно з опитуванням літа 2023 року частка людей, впевнених, що інтеграція українських біженців у чеське суспільство є успішною, зросла на 9 процентних пунктів, до нинішніх 55%.

Водночас 60% вважають, що українські шукачі притулку мали би залишитися в ЧР тимчасово та згодом повернулися до батьківщини й лише 11% виступають за можливість постійного поселення українських біженців.

Те, що Чехія прийняла більше біженців з України, ніж країна може, сказали 59% респондентів. Лише 5% сказали, що Чехія прийняла менше біженців, ніж могла впоратися.

Цікавляться розвитком ситуації навколо біженців з України 40% громадян Чехії. Близько п’ятої частини населення постійно стикаються з біженцями з України – мають серед них своїх колег, друзів чи однокласників своїх дітей.

На початку квітня Міністерство внутрішніх справ ЧР поінформувало, що зараз у Чехії залишаються близько 339 тисяч біженців з України, які отримали тимчасовий захист. Загалом з початку повномасштабного російського вторгнення в Україну Чехія видала майже 600 тисяч документів про тимчасових захистів, половина з яких втратили свій строк дії.

Опитування проводилося з 26 січня по 11 березня, в ньому взяли участь близько 1000 осіб віком від 15 років.

Чехія Україна Біженці

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *