Австрійці почали пізнавати Україну тільки після 24 лютого 2022 року – посол Химинець

Австрійці почали пізнавати Україну тільки після 24 лютого 2022 року – посол Химинець 19.10.2023 04:43 Укрінформ Жителі Австрії почали сприймати і пізнавати Україну належним чином тільки після 24 лютого 2022 року, і це відбулося великою мірою через спілкування з тисячами вимушених переселенців з нашої країни.

Як передає кореспондент Укрінформу, про це заявив посол України в Австрії Василь Химинець під час організованої ліберальною партією NEOS панельної дискусії "Дезінформація: Чому Австрія є такою вразливою для російських наративів".

"На жаль, Австрія почала сприймати і пізнавати Україну належним чином лише 24 лютого. Не з 2014 року, який є початком війни, а 24 лютого 2022 року, коли десятки тисяч – зараз ми говоримо про сотню тисяч українців,-  які прибули шукати захисту тут, в Австрії. Ці люди, рятуючись від війни, приїхали до Австрії, і разом з їх прибуттям почався процес пізнання України, вивчення України, руху вперед", – сказав він.

За словами посла, пересічні австрійці дуже мало знали про нашу Україну. Але у результаті спілкування з прибулими українцями почали відкривати її для себе як близьку країну зі схожими традиціями та культурою.

Ще за кілька місяців до повномасштабного вторгнення РФ в Австрії домінувало сприйняття України через призму російської пропаганди, нагадав дипломат. І в країні "домінували тези, які фактично виправдовували вторгнення Росії" та "доводили нібито правоту Путіна".

Химинець також наголосив, що однією з провідних дезінформаційних ліній Кремля була апеляція до того, що РФ була "вимушена" вторгнутися в Україну через розширення НАТО на Схід. "Для Путіна НАТО – це лише привід, аби мати вплив на Україну. Він усім каже відкрито, починаючи з 2008 року, з саміту НАТО в Бухаресті, мовляв, ви повинні залишити Україну мені – це мій інструмент, моя іграшка. І, на жаль, це працює. Це працює, тому що і тут, в Австрії, люди ніколи не бачили України", – зазначив він.

Очільник української дипмісії висловив думку, що важливим кроком, який би сприяв кращому розумінню австрійцями нашої країни, могло б бути "включення теми Україну в шкільну програму в Австрії".

Також він вказав на важливість того, щоб "у кожній парламентській групі були люди, які добре знають про Україну" і ці знання мають базуватися "на реальності, а не на тому, що розповіли росіяни".

Як повідомляв Укрінформ, австрійський експерт з дезінформації Дітмар Піхлер заявив, що нейтралітет його держави інколи заходить так далеко, що ставиться знак рівності між агресором і захисником.

Фото: Kurier/Juerg Christandl

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *