Українка Магучіх стала чемпіонкою світу зі стрибків у висоту

Ввечері 27 серпня відбувся фінал у стрибках у висоту серед жінок. Українська спортсменка Ярослава Магучіх стала чемпіонкою світу 2023 року у стрибках у висоту.

Джерело: результати змагань

Українка Магучіх стала чемпіонкою світу зі стрибків у висоту

У секторі змагалися дві українки – Ярослава Магучіх та Ірина Геращенко. На жаль, раніше Юлія Левченко та Юлія Чумаченко не зуміли подолати кваліфікацію.

Ярослава Магучіх взяла планку на висоті 2.01 метра і стала чемпіонкою світу 2023.

Магучіх виграла напружене протистояння із двома австралійськими спортсменками, які взяли срібло та бронзу. Геращенко залишилася за межею призерів.

Ярослава під час змагань заодно здобула олімпійську ліцензію (1.97 метра) У статусі переможця Магучіх спробувала тричі взяти планку на висоті 2.07 метри, але невдало.

Це перша золота медаль для України на ЧС із легкої атлетики за останні 10 років, із 2013 року. Й 12-те сумарно золото для України за всю історію ЧС. У секторі для стрибків у висоту раніше світовий титул вигравали Інга Бабакова (ЧС-1999), Юрій Кримаренко (ЧС-2005) та Богдан Бондаренко (ЧС-2013).

Як пройшов фінал

Дві стартові позначки — 1.85 та 1.90 метра — українки пройшли без помилок. Магучіх стартову висоту пропускала, після чого без проблем упоралася з другим бар’єром.

1.94 метра з першої спроби вдалися Геращенко. Натомість Магучіх використала для подолання дистанції два стрибки.

На четверту планку — 1.97 метра — виходили лише фісім фіналісток. З першої спроби її подолали лише дві фаворитки: Магучіх та австралійка Оліслагерс; решта учасниць змарнували дві перші спроби.

1.97 так і не вдалося подолати п’ятьом фіналісткам, зокрема й Ірині Геращенко. Фінал українка закінчила на п’ятому місці — її другий найкращий результат на чемпіонатах світу.

Боротьба ж за “золото” розгорнулася між Магучіх, Оліслагерс, Паттерсон та британкою Морган Лейк. Останні дві стрибунки подолали 1.97 метра з останньої спроби, аби зберегти шанси на подіум.

1.99 метра Магучіх перестрибнула з першої ж спроби, як і чинна чемпіонка Паттерсон. Друга спроба вдалася Оліслагерс, натомість Лейк перенесла останню спробу на 2.01 метра та не реалізувала її, завершивши фінал четвертою.

2.01 з першої спроби не перестрибнула жодна з майбутніх медалісток. Натомість другий стрибок реалізувала Магучіх, повторивши свій найкращий результат сезону та вийшовши на проміжне перше місце!

Обидві австралійки врешті так і не стрибнули 2.01 метра — дебютне “золото” здобуває Магучіх! Паттерсон завдяки перевазі за спробами завершує фінал другою, Оліслагерс — третя.