У окупантів в Криму підгоратиме й надалі: дайджест пропаганди за 22-24 вересня 2023 року

У окупантів в Криму підгоратиме й надалі: дайджест пропаганди за 22-24 вересня 2023 року 25.09.2023 17:32 Укрінформ ЧФ РФ послідовно знищується. Але Москва вдає, що нічого страшного не відбувається

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки зібрав головні фейки та наративи пропаганди за 22-24 вересня.

 • Російський флот ніколи не був таким безпорадним
 • Бундесвер спростував «легенду» РИА Новости
 • Підручник ненависті Мединського розлютив Кадирова
 • 14-річна «сама собі режисерка» з Луганська
 • Російський флот ніколи не був таким безпорадним

  22 вересня Сили оборони України завдали удару по штабу ЧФ РФ в окупованому Севастополі. Проте федеральні телеканали ще до вечора того ж дня перестали про це і згадувати.

  Якщо в перші години після удару вони розповідали про наслідки атаки і навіть показували картинку з міста, то надвечір з випусків новин ця тема зникла зовсім. 

  У випусках о 18 та 21 годині ведучі просто зачитали такий текст: «У Міноборони повідомили, що київський режим зробив спробу атакувати територію Криму. П’ять ракет було збито нашими силами ППО. Також перехоплено 10 снарядів РСЗВ HIMARS».

  Натомість реакція Z-спільноти була істеричною.

  НАСПРАВДІ, «симоньяни» та «соловйови» можуть істерити скільки загодно. Кремль офіційно взяв установку на соліпсизм  – «якщо ми про це не кажемо – значить цього не існує». 

  Проте, нема де правди діти: російський флот давно вже не був таким безпорадним. Як уточнюють історики – з часів російсько-японської війни. ЧФ РФ наразі просто послідовно знищується — кораблі, підводні човни, ППО, радари, системи зв’язку, і ось тепер штаб.

  «Воєнкорам» лишається просто констатувати: «Полювання ЗСУ за ЗРК, використання ними тактики перевантаження системи ППО масованими нальотами БПЛА, а також застосування хибних цілей та засобів розвідки призвело до того, що забезпечити гарантований захист найважливіших об’єктів півострова на даний час неможливо». 

  Тому підгорати в окупантів українського Криму буде й після оксамитового сезону. І вони до цього морально вже готові. 

  Бундесвер спростував «легенду» РИА Новости

  Російське полювання на танки Leopard нарешті перекинулося й на самих німців. 23 вересня в росЗМІ з’явилися повідомлення про те, що «розвідники знищили переданий Україні танк Leopard з німецьким екіпажем, що складається з представників Бундесверу». Джерелом цих відомостей виступив якийсь «командир розвідгрупи, що діє на запорізькому напрямку». З позивним «Легенда»

  Як писали російські видання, цей «розвідник», який «добре знає німецьку», стверджує, що весь екіпаж знищеного танка Leopard загинув, а тяжко поранений механік-водій, коли побачив російських військових, почав кричати: «Nicht schießen» («Не стріляйте», – Ред.). Саме цей «механік» нібито і розповів, що він – «військовий Бундесверу» і весь екіпаж танка був «з однієї роти». Пізніше «механік» помер від втрати крові.

  НАСПРАВДІ, у міністерстві оборони ФРН, відповідаючи на запитання DW, вже спростували це повідомлення: «В Україні немає німецьких танкових екіпажів».

  Спростування російські ЗМІ, звісно ж, не опублікували. Але воно їм і не потрібно. Битва з Leopard, яка ще в червні почалась з «героїчного» знищення американських тракторів John Deere, триватиме у такому ж «легендарному» стилі й надалі.  

  Підручник ненависті Мединського розлютив Кадирова

  Новий підручник ненависті Мединського розпалив скандал у Чечні. Все тому, що в одному з параграфів стверджується, що підставою для сталінських депортацій народів були нібито «факти співробітництва» карачаївців, калмиків, чеченців, інгушів, балкарців та кримських татар із окупаційними військами гітлерівської Німеччини. 

  Про ці репресовані народи в підручнику йшлося саме в розділі «Пособники окупантів». Мединський перелякано виправдовувався тим, що «ця глава була взята без змін з попередніх видань і буде виправлена».

  НАСПРАВДІ, як видно зі скриншоту, Мединський збрехав навіть у цьому. 

  Випуск такого підручника завдав чергової образи мільйонам громадян Росії, які втратили в депортації та на фронтах до 30-50% своїх представників, — обурений голова Російського конгресу народів Кавказу Алій Тоторкулов. — Хто хоче змусити наших дітей читати про свій народ цей наклеп?». Але на нього Москва увагу, звісно, не звернула.

  Тому 23 вересня в бій пішла «важка артилерія». Очільник російського парламенту Чечні Даудов заявив, що поки не буде змінено розділ про депортацію чеченців, за дорученням Кадирова, наклад підручника вилучено з місцевих шкіл. Ось тут Мединський і перелякався. 

  До речі, його підручник викликав обурення не тільки серед українців та представників народів Північного Кавказу. Проти формулювань підручника про придушення повстання 1956 року у Будапешті виступили ЗМІ Угорщини.

  У Росії відбувається повзуча реставрація сталінізму – разом із встановленням монументів ідеологам терору (нещодавно на території центрального офісу ФСБ було поставлено пам’ятник Дзержинському) та доносами. Проте запит Кремля на підтвердження своїх псевдоісторичних наративів зустрічає опір, як мінімум, і в частини представників поневолених нею народів.

  Цікаво, що у розділі про єльцинсько-путінські війни в Чечні у підручнику тепер говориться, що проти Росії «воювали лише радикальні ісламісти та бандити, за якими стояв колективний Захід». При цьому загальновідомо, що під час першої чеченської війни батько Рамзана Кадирова (як і він сам, і низка людей з його нинішнього найближчого оточення), були на боці тих, кого Мединський називає «радикальними ісламістами та бандитами».

  14-річна «сама собі режисерка» з Луганська

  Історія з шоколадним хлопчиком Альошою, який стане мультиком, та  «розіп’ятими хлопчиками», що провалилися на великому екрані, набуває в Росії й іншого кінематографічного забарвлення. Хоча і з іншою «героїнею».

  24 вересня RT пожалілася, що «YouTube цензурував уже другого журналіста за інтерв’ю з 14-річною дівчинкою з Луганська Фаїною Савенковою».

  НАСПРАВДІ, цього разу Фаїна обурена дозволом мерії Мілану на проведення виставки, присвяченої героям-«азовцям» і вимагає відповідних не тільки пояснень, а й розблокування її інтерв’ю іншому «журналісту».  

  Дівчинка Фаїна – це періодично спалахуюча зірка пропаганди. З неї намагаються зробити «саму собі режисерку», яка нібито документує та фільмує «злочини ЗСУ».

  23 вересня очільник МЗС РФ Лавров навіть передав генсеку ООН Гутеррешу її відеозвернення, записане «в зруйнованій ЗСУ луганській школі».

  «Крім країн Заходу є й інші країни… Їм треба розповідати, що Україна не є жертвою, вона учасник конфлікту, країна, яка вчиняє злочини проти дітей Донбасу. А ООН та ЮНІСЕФ, крім занепокоєння, нічого висловити не можуть», — обурюється Савенкова.

  Цікаво, що два роки тому вона вже зверталася до ООН з подібними «свідченнями». Але широкого розголосу це не набуло (крім того, що вона разом із матір’ю потрапила до бази «Миротворця»). Зараз школярка нібито знімає новий «фільм». Але як і тоді без великого успіху. Ось і доводиться пропагандистському продюсерському центру на чолі з Лавровим цю «зірку» періодично запалювати. 

  Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки

  Источник: www.ukrinform.ua

  No votes yet.
  Please wait...
  Поділіться своєю любов'ю

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *