У Софії Київській презентували англомовну «Історію України-Руси» Грушевського

У Софії Київській презентували англомовну «Історію України-Руси» Грушевського Фото 21.02.2024 20:41 Укрінформ У Софії Київській 21 лютого презентували англомовний десятитомник «Історії України-Руси» Михайла Грушевського.

Як передає Укрінформ, про це дружина Президента Олена Зеленська написала у Фейсбуці.

«Десятитомну «Історію України-Руси» Михайло Грушевський писав 38 років. І це не лише праця його життя – це перша академічна історія України як окремої держави, що веде початок від Київської Русі. Для, нас сучасних українців, – ніби звичний факт. Але в часи, коли починав роботу Грушевський, доба Київської Русі була давно «монополізована» Російською імперією як початок власної державності. Отже, Михайло Грушевський кардинально змінив імперський фокус, відкривши історію цілого народу світу і йому самому», – зазначила Зеленська.

За її словами, сьогодні, коли Росія вкотре намагається переписати історію й викреслити з неї Україну, праця професора Грушевського – знову на захисті фактів та історичної правди.

«Дуже тішуся, що десять комплектів «Історії» англійською мовою тепер поповнять «Українські книжкові полички» – проєкт із поширення української літератури, який ми розвиваємо в бібліотеках усього світу і який налічує вже понад 190 поличок у 46 країнах», – зауважила Зеленська.

Якісний сучасний переклад десятитомника англійською здійснив Центр досліджень історії України імені Петра Яцика при Канадському інституті українських студій Університету Альберти.

Презентацію та передачу видання провели в Софії Київській за підтримки Міністерства закордонних справ України, Міністерства освіти і науки, Києво-Могилянської академії та Посольства Канади в Україні.

В заході взяли участь і знані сучасні історики України, США, Канади: Ярослав Грицак, Сергій Плохій, Франк Сисин. 

«Кожен із них у своїх роботах продовжує справу Грушевського – досліджує та розкриває світові українську історію. Бо, як казав Михайло Грушевський: «Завдяки історичній пам'яті людина стає особистістю, народ – нацією, країна – державою», – наголосила Зеленська.

Як повідомляв Укрінформ, у Меморіальному музеї миру міста Хіросіма 16 лютого запрацював аудіогід українською мовою, підготований посольством України в Японії у рамках ініціативи першої леді України Олени Зеленської.

Фото: Фейсбук Олени Зеленської

Грушевський Історія Україна Софія Київська Олена Зеленська

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *