У Харкові презентували книгу про оборону міста у лютому-березні 2022 року Фото 25.01.2025 10:38 Укрінформ У Харкові ввечері 24 січня презентували книгу про оборону міста на початку повномасштабного російського вторгнення у 2022 році “Харків. 17 розмов про незламність”.
Про це повідомляє кореспондентка Укрінформу.
У Харкові презентували книгу про оборону міста у лютому-березні 2022 року / Фото: В`ячеслав Мадієвський. Укрінформ
Автор книги – письменник, гендиректор видавництва “Фоліо” Олександр Красовицький. Книга являє собою розповіді 17 людей, зокрема керівника оборони Харкова у лютому-квітні 2022 року Сергія Гузченка, волонтера та військового Сергія Бистрова, начальника обласної поліції у 2022-2024 роках Володимира Тимошка, керівника слідчого управління обласної поліції Сергія Болвінова, директора центра екстреної меддопомоги Віктора Забашти, засновника спецпідрозділу ГУР “Кракен” Костянтина Немічева, полковника ЗСУ Бориса Рябухи, підприємця та волонтера Юрія Сапронова, письменника, громадського діяча, волонтера і військовослужбовця Сергія Жадана, волонтера Олексія Сініцина, а також посадовців обласної адміністрації, обласної ради, ДСНС, обласної прокуратури, Заводу ім. Малишева, ТЦК.
“У перші дні (повномасштабного вторгнення – ред.) ситуація дуже коливалася. Було багато того, що ворог міг зробити і не зробив, було багато, чого могли не зробити наші захисники, але зробили. Сьогодні в Харкові у 3,5 раза більше людей, ніж було у травні 2022 року, і це в першу чергу заслуга Збройних сил України”, – зазначив на презентації Красовицький.
“Все те, що з нами відбувається, ми не встигаємо відрефлексувати, проговорити – ні самим собі, ні разом із друзями, бо зустрічі хаотичні, швидкоплинні. А проговорювати потрібно і робити так, щоби нічого не забулося і нічого не зникло”, – зауважив Жадан. – Ті, хто воював, хто залишився в місті допомагати, робили це усвідомлено. Ця книга, зокрема, й про це. Спроба зафіксувати – і це без пафосу – насправді історичну мить”.
Гузченко розповів, що керівником оборони Харкова його призначили за добу до повномасштабного вторгнення.
“Відчував, що це дуже велика відповідальність на всіх військових. І ті хлопці, які стали до строю, а це не лише військовослужбовці, а й добровольці, розуміли, що ми не будемо здавати місто. Знали, що будемо битися до останнього, за кожний будинок. Коли ми починали, мали не дуже багато сил і засобів. У самому Харкові в основному це були підрозділи Національної гвардії, бо 92 бригада ЗСУ в цей час була біля кордону – вела маневрену оборону, щоб там стримати ворога. Та дуже великий був фронт – десь 190 кілометрів на бригаду, було дуже тяжко. Тому переміщуючись з рубежу на рубіж, вона підійшла до Харкова і також включилася в оборону міста. І дуже велику роль відіграли добровольці”, – зазначив Гузченко.
За словами Красовицького, за місяць вийде новий наклад книги під назвою “Харків. 20 розмов про незламність”. Це видання доповнене зокрема розповіддю бізнесмена та засновника добровольчого формування “Хартія” (згодом – однойменна 13 бригада НГУ) Всеволода Кожемяки.
Як повідомляв Укрінформ, у Давосі презентували видання від харківської друкарні, яка була зруйнована російськими ракетами.
Книги Оборона Харків Війна Війна з Росією Сили оборони
Источник: www.ukrinform.ua