Музей у Роттердамі придбав сьому картину Вінсента Ван Гога

Музей у Роттердамі придбав сьому картину Вінсента Ван Гога 12.03.2024 07:53 Укрінформ Музеї Бойманса ван Бенінгена придбав твір Вінсента Ван Гога “Натюрморт з картоплею”, що стала сьомою картиною нідерландського художника в колекції музею в місті Роттердам.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на AD.

“Музей Бойманса ван Бенінгена придбав картину Вінсента Ван Гога. Йдеться про “Натюрморт з картоплею”. Картина була написана в Парижі взимку 1886-1887 років. Це сьома картина Ван Гога в колекції музею”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що директорка музею Іна Клаассен зазначила, що ця робота відображає ключовий момент у розвитку Ван Гога як художника, коли він почав переходити від похмурих, темних картин до яскравих. Таким чином ”Натюрморт з картоплею” фактично показує його в центрі трансформації темних творів у кольорові.

Картина перебувала у музеї у тимчасовому користуванні протягом сорока років. Ризик — особливо з таким відомим ім'ям, як Ван Гог — полягає в тому, що роботу можуть попросити повернути або продати.

“Покупка гарантує, що цей твір Ван Гога буде збережений для колекції Нідерландів”, – заявили в музеї.

Достеменно невідомо, скільки музей заплатив за цю картину Ван Гога.

“Ми домовилися про це зі стороною – продавцем”, — сказав прессекретар Вінсент Кардинаал.

Купівля “Натюрморту з картоплею” стало можливою завдяки допомозі різних сторін, таких як Асоціація Рембрандта, Фонд Мондріана та інших.

“Асоціація Рембрандта внесла 2,25 мільйона євро. Вони самі заявили про це. Але мені не дозволено точно сказати, скільки коштувала картина”, – кажуть в музеї.

Ван Гог написав цю картину, коли мешкав у Парижі, невдовзі після нетривалого навчання у художній академії в Антверпені. У Нідерландах він, як і раніше, писав дуже похмуро, але у Франції Ван Гог надихнувся та почав більше працювати із кольором.

На думку Музею, “Натюрморт з картоплею” знаходиться якраз у середині цієї трансформації.

“Робота менш похмура за тоном і досить виразна. Він написав своєму братові Тео, що хоче зобразити картоплини та їх текстуру так, щоб вони виглядали такими ж непривабливими як і у реальному житті. Він хотів передати відчуття, що їх можуть жбурнути тобі в голову", – зазначили в музеї.

Як повідомляв Укрінформ, Картину нідерландського художника Вінсента ван Гога у рамках арт'ярмарку TEFAF у Маастрихті продали за понад 4,5 мільйона євро.

Картина, а йдеться про портрет літньої жінки в білій шапочці, була написана в 1884 році, коли художник жив у нідерландському місті Нуенен. Картина виконана олійною фарбою на полотні розміром 63 на 48 сантиметрів.

Музей Картина Ван Гог

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *