Фото — flickr.com
Найбільшим джерелом фінансування державного бюджету у 2023 році стала макродопомога від Європейського Союзу – 14,7 млрд дол.
Джерело: Міністерство фінансів
Мінфін назвав джерела фінансування держбюджету у 2023 році
Найбільшими ресурсами у поточному році є:
- макрофінансова допомога від Європейського Союзу – 14,7 млрд доларів;
- ОВДП – 10,9 млрд доларів;
- гранти від Сполучених Штатів Америки – 9,8 млрд доларів;
- кошти від МВФ у рамках програми розширеного фінансування – 3,6 млрд доларів;
- пільгове фінансування від Канади – 1,8 млрд доларів.
Загальний обсяг зовнішнього фінансування у 2023 році складає 32,6 млрд доларів США, додали у Міністерстві фінансів.
Що відомо про витрати України на війну
Можу вам сказати, що поставки від волонтерів із 24 лютого 2022 року по сьогоднішній день − це 3% від усього, що потрапило на війну. День війни коштує нам 100 млн доларів. А тепер візьміть бюджети всіх поважних великих волонтерських фондів, подивіться, скільки вони збирають. І держава, яка витрачає 100 млн доларів на добу в цілому. От просто вдумайтеся, — зазначив Резніков, відповідаючі на питання, чому кошти на придбання дронів для військових збирають переважно волонтери.
Тому, за словами Резнікова, несправедливо пред’являти претензії державі, що, мовляв, усе роблять волонтери, бо це не так.
Насправді це роблять громадяни України − ті, хто працюють, тому що вони сплачують податки і ці податки йдуть в бюджет, а з цього бюджету йдуть в тому числі і на армію. Армія сьогодні − найбільший споживач коштів. Але ж кошти потрібні й на утримання країни в цілому: на інфраструктуру, на відновлення, на підтримку соціально незахищених. Тому треба працювати і платити податки. Треба бізнесу бути активним і підтримувати підприємців, — підкреслив міністр.