фото — Pixabay.com
Попри те, що Росія залишається одним з найбільших у світі виробників нафти, низка російських регіонів наразі переживає серйозний дефіцит пального, що поставило під загрозу подальший збір врожаю.
Джерело: Reuters
Що відомо про паливну кризу в Росії
За інформацією журналістів видання, найбільш важка ситуація спостерігається у південних регіонах Росії.
За словами російських трейдерів, погіршенню ситуації із дефіцитом пального сприяло виведення в ремонт низки нафтопереробних заводів, перевантаженість залізничних шляхів та падіння курсу рубля, який стимулює експорт бензина та дизпалива.
Бензин А-92 недоступний у роздрібному продажу в Краснодарському краї, Адигеї та Астрахані, бензину А-95 та дизпалива практично немає, — визнав один з російських трейдерів.
Інший трейдер повідомив, що у всій Самарській області вже другий тиждень припинено продаж дизеля на нафтобазах і на роздрібних ринках.
Що кажуть в Росії
Віцепрем’єр РФ Олександр Новак заявив у середу, 30 серпня, що дефіциту пального немає.
Існує нестача пального… Ціни на нафтопродукти зросли в діапазоні від 10% до 20%, — заявив у письмовому коментарі журналістам видання директор одного з російських агрохолдингів.
Гуртові ціни на дизельне пальне почали різко зростати в липні.
За останні два місяці біржові ціни на дизель підскочили в середньому на понад 25% – до 700 доларів за тонну.
Ми не купуємо. Ціни божевільні, — зізнається власник однієї з нафтобаз.
Раніше цього місяця Міністерство енергетики рекомендувало нафтовим компаніям знайти способи стримати зростання гуртових цін на пальне у сільськогосподарських регіонах.