Ці компанії заробляють мільйони, а всі ми працюємо на них безкоштовно і навіть не здогадуємося про це

Будь-яка робота повинна бути оплачена, принаймні коли йдеться не про добровільну допомогу. Однак у всіх країнах дуже люблять експлуатувати працівників так, щоб вони працювали довше і наполегливіше, але отримували при цьому якомога менше, інформує Ukr.Media.

Іноді компанії і зовсім перекладають на нас свої витрати, змушуючи працювати, але при цьому розповідаючи, ніби це щось хороше. Ось кілька ситуацій, коли вас експлуатують, а ви цього навіть не помічаєте.

Коли користуєтеся касою самообслуговування

Багато хто сприйняв каси самообслуговування як щось хороше. Тепер не потрібно стояти в черзі і чекати, поки касир проб'є товар, а потім покличе старшого по магазину, який скасує ковбасу не по акції.

Хоча черги нікуди не зникли, та й пробивати товари самому іноді повільніше, ніж це робить професіонал. Так в чому ж вигода для вас? Та ні в чому, навпаки, це ускладнило життя покупцям. Просто компанії, прикриваючись нібито зручністю, скоротили персонал, а на покупців переклали частину функцій звільнених. При цьому не потрібно платити тисячам касирів щомісяця, досить поставити комп'ютер з вагами і одного охоронця, який буде ловити злодіїв.

Коли вводиш капчу

Капча — це цифровий захист від роботів, яка відсіває дії ботів. Дійсно, капча допомагає захистити сайти від атак, спаму і тому подібних шкідливих речей, але це не все. Щоразу, вводячи капчу, ви безкоштовно навчаєте штучний інтелект різних компаній. Це допомагає їм краще розпізнавати зображення, що дозволяє ефективніше шукати слова, сканувати тексти і здійснювати інші дії, які були б неможливі без навчання тисячами людей по всьому світу.

І коли оцінюєте водіїв таксі

Це стосується не тільки водіїв таксі, але і сервісів на кшталт БлаБлаКара та й взагалі всього сектора послуг. Щоразу, ставлячи оцінку водієві, ви берете на себе роль інспектора з ефективності співробітників, а також кадровика та інших фахівців. Сервіси таксі таким чином економлять мільйони, а користувачі не помічають, як працюють за безкоштовно, ставлячи водіям ті чи інші оцінки. Все, що залишається зробити компаніям, — це порівняти рейтинги водіїв за допомогою простих алгоритмів і відмовитися від співпраці з тими, хто знаходиться внизу списку.

Коли постите контент в соціальних мережах

Соціальні мережі без відвідувачів нічого не варті. Так, є сервіси, які самі створюють якусь частину контенту, влаштовують конкурси і так далі. Але основна частина наповнення виходить від користувачів соцмереж. І користувачі, не усвідомлюючи цього, працюють на такі сервіси, постійно завантажуючи новий контент і привертаючи увагу ще більшої аудиторії.

Крім того, система лайків і коментарів теж є роботою, адже так компанії, що володіють соцмережами, можуть використовувати отримані дані для інших проєктів. По суті користувачі виконують роль збирачів інформації, аналітиків, контент-менеджерів та інших фахівців, на яких економиться чимала сума.

Коли згадуєте бренд

Мова не тільки про соціальні мережі, а й про реальний світ. Щоразу, згадуючи який-небудь бренд в своїх постах і, тим більше, демонструючи його публіці, ви виконуєте роль рекламіста, проводячи нативну рекламну кампанію. Звичайно, ви можете говорити, що згадуєте бренд лише тому, що він вам подобається, і з цим ми не сперечаємося. Мова про те, що ви не усвідомлюєте, що замінюєте сотні фахівців своїми рекомендаціями.

І сами збираєте меблі

Нам здається, що це дуже зручно — купувати щось в компактних коробках, привозити додому і збирати зі зрозумілих інструкцій у вигляді малюнків, і це дійсно так. При цьому, ми робимо за Ікею, Юск та інші бренди меблів їх роботу.

Коли сортуєте сміття

За сортуванням сміття майбутнє, адже це дозволяє відокремити органічні відходи від інших та покращити процес перероблювання. Подобається вам це чи ні, але, розкладаючи картон і пластик по різних баках, ви виконуєте роботу сортувальника сміття. Так, це дійсно благородна справа, і ми не говоримо, що це погано, що вами так користуються, просто констатуємо факт. Таким чином ви дозволяєте переробним заводам економити на співробітниках.

Коли прибираєте за собою в ресторанах швидкого харчування

У всіх популярних ресторанах швидкого харчування є таблички, які хвалять відвідувачів за самостійне прибирання за собою. Що складного в тому, щоб взяти піднос і опустити його вміст в контейнер? Проблема в тому, що так компанії економлять на співробітниках, частина з яких по ідеї повинні виконувати одну функцію — підтримання чистоту в залі. Ви ж, несучи піднос з обгортками, надаєте послугу компанії. Знову ж тут немає нічого поганого, і це спосіб розвантажити і так в поті чола працюючих співробітників, мова саме про жадібність ефективних менеджерів.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *