Вашингтон і Москва близькі до угоди при припинення війни – Трамп

політичних дій 22 лютого” width=”2282″ height=”1283″ style=”aspect-ratio:2282 / 1283″ class=”bbc-139onq” />

Автор фото, Reuters

Підпис до фото, Дональд Трамп на Конференції консервативних політичних дій 22 лютого21 хвилин(и) тому

Виступаючи на Конференції консервативних політичних дій Дональд Трамп заявив, що Вашингтон і Москва "близькі до угоди" про припинення війни. Він також заявив, що США мають намір укласти угоду з Україною не лише про рідкісноземельні метали, а й про інші ресурси.

Конференція консервативних політичних дій (CPAC) вже давно стала невіддільною частиною політичного календаря консерваторів США. Вона почалася у 1974 році як невеликі збори політичних прихильників, згодом СРАС перетворилася на один із найзначніших заходів для політиків, які розділяють консервативні цінності, та їх прихильників.

Виступ Дональда Трампа відбувся у завершальний, третій день СРАС. Однією з тем у його майже півторагодинній промові стала Україна.

Трамп заявив, що США мають намір укласти угоду з Україною не лише про рідкісноземельні метали, а й про інші ресурси.

За його словами, США потрібні ці ресурси, щоб "спробувати повернути вкладені в Україну гроші", оскільки європейські країни надавали допомогу Україні у формі кредитів, тоді як США безоплатно.

"Я маю справу з президентом Зеленським, я маю справу з президентом Путіним – я намагаюся повернути гроші або гарантувати їхню безпеку", – сказав Трамп.

Він стверджує, що Європа виділила Україні 100 млрд доларів, тоді як США дали 350 млрд доларів.

"Але ще гірше: Європа дала їх у вигляді кредиту, тож вони отримають свої гроші назад. Ми не отримали нічого, тому я хочу, щоб вони дали нам хоч щось за всі ті гроші, які ми вклали, і я намагаюся завершити війну і покінчити з усіма цими смертями", – продовжив американський президент.

"Тому ми просимо рідкісноземельні метали, і нафту, і все, що зможемо отримати", – сказав Трамп.

Відповідаючи раніше на претензії американського лідера, президент України Володимир Зеленський заявив, що США виділили Україні близько 67 млрд дол. зброєю та 31,5 млрд прямої фінансової допомоги.

"Україні війна коштувала 320 млрд доларів. З них 120 млрд дав народ України, платники податків, і 200 млрд – США та ЄС. Йдеться про пакет зброї", – сказав Зеленський на пресконференції 19 лютого.

Під час своєї промови Трамп також заявив, що США та Росія "близькі до угоди" про припинення війни, яку він називає "жахливою ситуацією".

"Ми працюємо над цим", сказав він, відмовившись далі заглиблюватися в цю тему, оскільки, за його словами, дві країни "перебувають у середині переговорів".

Про те, що рішення про припинення вогню можуть ухвалити вже наступного тижня, заявила у суботу речниця Білого Дому Керолайн Левітт. Про це повідомляє вашингтонське видання The Hill.

"Президент та його команда дуже зосереджені на продовженні переговорів з обома сторонами цієї війни, щоб покласти край конфлікту, і президент впевнений, що ми зможемо зробити це цього тижня", – сказала Левітт журналістам після повернення з Конференції політичних дій консерваторів.

Вона також зазначила, що радник з національної безпеки Майк Волтц працюватиме над угодою "цілодобово" на цих вихідних. А міністр фінансів Скотт Бессент, за її словами, залучений в обговорення щодо угоди про корисні копалини, яка "відшкодує долари платників податків" і "допоможе відбудувати Україну після жорстокої війни".

"Коли йдеться про критично важливі корисні копалини, це важлива частина для президента. Це дуже важливо для президента, тому що це дозволить повернути американські податки", – заявила речниця Білого дому.

Делегації Росії та США можуть провести новий раунд переговорів про припинення війни в Україні у Саудівській Аравії 25 лютого. Про це повідомив напередодні канал Euronews з посиланням на заяву Трампа, опубліковану громадською мережею C-Span.

Угода про надра

В проєкті угоди про надра, датованому 7 лютого 2025 року, який отримало британське видання The Telegraph, адміністрація Трампа висунула Україні умови щодо корисних копалин, які зазвичай ставлять країнам-агресорам, що зазнали поразки у війні.

Після того як на Мюнхенській конференції з безпеки президент Зеленський відмовився підписати цю угоду, адміністрація президента США презентувала Україні оновлений проєкт угоди. Про це повідомляв портал Axios із посиланням на українського та американського чиновників, а також ще на три джерела.

Співрозмовники з обох сторін кажуть, що підписання угоди стає все більш імовірним. За їхніми даними, США представили Україні оновлену версію угоди, в якій врахували деякі побоювання Києва.

Впродовж останнього тижня США і Україна продовжували працювати над угодою про надра. За повідомленнями ЗМІ, з цим питанням також був повʼязаний візит Кіта Келлога в Україну минулого тижня.

Як повідомила Економічна правда, у тексті угоди, актуальному на вечір 21 лютого, передбачено створення комерційного фонду, у якому США матимуть 100% контроль, а Україна виділятиме на нього кошти.

Згідно із проєктом договору, Україна та США створюють комерційний інвестиційний фонд реконструкції, у якому США зберігатимуть 100% контролю. Україна та Сполучені Штати керуватимуть ним спільно.

Передбачається, що Фонд сприятиме збільшенню прямих іноземних інвестицій в Україну щонайменше вдвічі на кожний внесений долар. Метою визначено повернення ВВП України до рівня кінця 2021 року.

Володимир Зеленський і Кіт Келлог

Автор фото, Reuters

Підпис до фото, Володимир Зеленський і Кіт Келлог

Як повідомила Економічна правда, у тексті угоди, актуальному на вечір 21 лютого, передбачено створення комерційного фонду, у якому США матимуть 100% контроль, а Україна виділятиме на нього кошти.

Згідно із проєктом договору, Україна та США створюють комерційний інвестиційний фонд реконструкції, у якому США зберігатимуть 100% контролю. Україна та Сполучені Штати керуватимуть ним спільно.

Передбачається, що Фонд сприятиме збільшенню прямих іноземних інвестицій в Україну щонайменше вдвічі на кожний внесений долар. Метою визначено повернення ВВП України до рівня кінця 2021 року.

Переговори про війну

На початку цього тижня в Саудівській Аравії відбулися перші з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну переговори Москви та Вашингтона.

Публічно сторони заявили, що домовилися призначити команди на високому рівні для початку роботи з українського врегулювання.

Після цього Трамп кілька разів виступав із жорсткими і необґрунтованими заявами на адресу президента України Володимира Зелінського.

Лідер США стверджував, що рейтинг довіри Зеленському становить лише 4%, що не відповідає дійсності. Він також назвав Зеленського диктатором та заявив, що Україна сама винна у початку війни.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *