Україна заявила про загибель пілота F-16 Павла Іванова

f-16

Автор фото, Libkos

Підпис до фото, Фото пілота Павла Іванова оприлюднив фотограф Костянтин Ліберов. Він написав, що Іванов "заплакав від щастя", коли дізнався, що літатиме на F-16

  • Author, Відділ новин
  • Role, ВВС Україна
  • 12 квітня 2025, 12:39 GMTОновлено: 3 годин(и) тому

Українська влада повідомила про загибель 26-річного капітана Павла Іванова, який пілотував військовий винищувач F-16. Вказано, що трагедія сталася під час виконання бойового завдання. Президент Володимир Зеленський присвоїв йому звання Герой України.

За даними джерел ВВС, літак Іванова вірогідно був збитий російською ракетою.

"Загалом по літаку росіяни випустили три ракети. Це була або керована зенітна ракета з наземного комплексу С-400, або ракета класу "повітря-повітря" Р-37", – сказав співбесідник у владі.

Обставини ще розслідуються.

Однак, джерело виключає "дружній вогонь" в цій ситуації. За його словами, в тій зоні, де виконував завдання Іванов, не могло бути роботи українських систем ППО.

За даними Повітряних сил ЗСУ, Іванов загинув у суботу, 12 квітня. Місце події і обставини офіційно не повідомляються. Єдине уточнення Повітряних сил, що це був бойовий виліт.

"Він загинув у бою, боронячи рідну землю від окупантів… Сьогодні пілоти F-16 чи не щодня виконують бойові завдання на різних напрямках у неймовірно складних умовах, здійснюючи винищувальне прикриття авіаційних ударних груп та завдаючи ударів по ворожих об'єктах", – сказано в повідомленні.

Усі обставини трагедії встановлюються міжвідомчою комісією, яка вже розпочала свою роботу.

ф-16

Автор фото, libkos

Підпис до фото, Причини падіння літака пілота Іванова ще встановлюються, каже українська влада

"Українські пілоти працюють та максимумі людських і технічних можливостей щоразу ризикуючи своїм життям під час виконання бойових завдань. Павло був одним із них!", – наголошується в заяві ПС ЗСУ.

Президент Володимир Зеленський висловив співчуття родині пілота і наголосив, що вже заслухав доповіді військових щодо цієї бойової ситуації. Обставини події ще з'ясовуються.

Ввечері 12 квітня президент нагородив Іванова званням Герой України за "особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України".

Подружжя українських фотографів Костянтина і Влади Ліберових оприлюднили в Інстаграм світлини пілота Павла Іванова.

"Спи спокійно, друже. Дякую за захист. Дякую за небо. Найболісніше – памʼятаю, як ти радів, коли дізнався, що поїдеш вчитись на f-16", – сказано в дописі.

пс зсу

Автор фото, libkos

Підпис до фото, Загиблому пілоту було лише 26 років

Спогадом про Павла Іванова поділився також заступник командира 299-ї бригади тактичної авіації, Герой України Ростислав Лазаренко (позивний "Грім").

"Я так пишався тим, що вдалося вирвати тебе з бойових завдань і відправити на перенавчання на F-16: один із перших українських льотчиків F-16 — бойовий льотчик-штурмовик, який до перенавчання здійснив 130 бойових вильотів разом зі своєю бойовою сім'єю. Я так пишався, коли ти вперше вилетів на F-16", – написав він.

Лазаренко відмітив, що Іванов ніколи не відмовлявся від бойових завдань.

"Ти ніколи не відмовлявся від бойових завдань, і я навіть не знаю, чи то була така сильна довіра до мене, як до командира, чи то була глибока віра в себе — бо ти був дійсно сильним льотчиком. Справжній. Без пафосу, без бравади — просто свій, надійний, з характером".

ф-16

Автор фото, Facebook Ростислав Лазаренко

Підпис до фото, Павло Іванов був одним з перших українських льотчиків, який опанував F-16Пропустити WhatsApp і продовжити

BBC News Україна підписуйтеся на наш WhatsApp

BBC Україна тепер у WhatsApp

Головне про Україну та світ – у нашому WhatsApp-каналі

Клікніть тут, щоб підписатися

Кінець WhatsApp

Російські офіційні джерела поки що не повідомляли про ураження українського літака F-16.

Однак деякі Z-блогери, зокрема телеграм-канал "Воевода вещает", що пише про фронтову авіацію, заявили, що винищувач був збитий ракетами з російських систем ППО, ймовірно над Сумщиною.

Цей же блогер 19 березня вже повідомляв про збиття над Сумами українського F-16, але тоді цю інформацію спростував речник командування Повітряних сил Юрій Ігнат

В середині березня в українських соцмережах поширилось зняте очевидцем відео польоту винищувача F-16 над Сумами. Командування ПС ЗСУ закликало українців не викладати такі фото-і відеоматеріали в публічний доступ.

Навіть кілька секунд відео у відкритому доступі можуть стати важливими розвідданими для противника, зазначили у ПС ЗСУ. Особливу загрозу становлять відеозаписи прольоту військової авіації у прифронтових районах (зокрема винищувачів F-16) із зазначенням геолокації, примітними орієнтирами чи об'єктами.

зсу

Автор фото, ПС ЗСУ

Підпис до фото, Відео польоту F-16 над Сумщиною з'явилось в соцмережах в середині березня. Українське військове командування закликало українців не викладати такі кадри, бо це ставить під загрозу пілотів

"Пілоти Повітряних сил щодня героїчно виконують бойові завдання в прифронтових районах, де є надзвичайно високий ризик від ворожих ракет класу «повітря – повітря» та засобів ППО противника", – йдеться в повідомленні.

Втрата борта під командуванням Павла Іванова – це вже друга підтверджена втрата пілота і літака F-16, які Україна отримала в липні 2024 року.

Перша така трагедія трапилась 26 серпня, коли літака під кермування досвідченого пілота Олексія Меся (позивний "Мунфіш") відбивав ракетну атаку Росії над західними областями України. Він встиг знищити декілька крилатих ракет, а потім впав. Офіційно причини цього досі не названі.

Видання Wall Street Journal вважає, що літак Меся був збитий через "дружній вогонь", тобто ракетою української системи ППО. Це сталося, бо США начебто не надали Україні технологію розпізнавання своїх від чужих у повітряному бою.

Через декілька днів після падіння F-16 в серпні минулого року президент Зеленський звільнив командувача Повітряних сил Миколу Олещука. В березні поточного року пілот Олексій Месь отримав звання Герой України.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *