Віткофф: спецпредставник розповів, як Путін молився за “друга” Трампа

Віткофф

Автор фото, Getty Images

22 березня 2025, 11:18 GMT

Путін не є поганою людиною, і молився за Трампа, розповів спецпосланець американського президента Стів Віткофф в інтерв'ю Такеру Карлсону. Спеціальний представник президента Трампа також розповів про "російськомовні" регіони, можливість виборів в Україні та застосування 5-ї статті договору НАТО без членства в ньому як теми для переговорів про мирну угоду щодо України.

Мільярдер та інвестор у нерухомість Стів Віткофф став одним із перших представників адміністрації американського президента, який відвідав Москву від початку повномасштабного російського вторгнення в Україну. Після його візиту 13 лютого речник Кремля Дмитрій Пєсков повідомив, що через Стіва Віткоффа з Росії були передані "додаткові сигнали" Дональду Трампу.

На початку лютого цього року американський журналіст і телеведучий Такер Карлсон став першим західним журналістом, який поговорив з російським лідером Путіним від лютого 2022 року.

Заяви спеціального представника президента США пролунали напередоні чергового раунду переговорів щодо миру в Україні. Очікується, що у понеділок, 24 березня у столиці Саудівської Аравії, Ер-Ріяді, відбудуться дві зустрічі – між делегаціями США та Росії та США та України.

Зворушливий портрет

"Я не вважаю Путіна поганою людиною", – заявив спеціальний посланець президента Трампа.

"Це складна ситуація, ця війна і всі складові, які до неї призвели", – пояснив Стів Віткофф свою думку.

Як розповів Віткофф Такеру Карлсону, з тої зустрічі він привіз президенту Трампу його портрет, намальований на замовлення президента Путіна. За словами Віткоффа, цей подарунок, а також розповідь про те, як Путін молився за Трампа після нападу на нього під час виборчої кампанії "зворушили" президента США.

"Коли в президента (Трампа – Ред.) стріляли, він (Путін – Ред.) пішов до своєї церкви, зустрівся зі священником і молився за президента. Не тому, що він був президентом Сполучених Штатів чи міг ним стати, а тому, що він був його другом, молився за друга", – розповів спецпосланець президента США.

Про російськомовні регіони

Пропустити WhatsApp і продовжити

BBC News Україна підписуйтеся на наш WhatsApp

BBC Україна тепер у WhatsApp

Головне про Україну та світ – у нашому WhatsApp-каналі

Клікніть тут, щоб підписатися

Кінець WhatsApp

Спецпосланець президента США Віткофф також вважає ключовим питанням конфлікту між Україною та Росією є Крим і "так звані чотири регіони: Донбас, Луганськ і ще два" (окупована росіянами частина Херсонської та Запорізької областей – Ред.).

"Вони російськомовні, були референдуми, де переважна більшість людей показали, що вони хочуть бути під владою Росії. Я вважаю, що це ключове питання конфлікту", – заявив американський спецпосланець.

Раніше тезу про російськомовність певних українських територій та визнання так званих референдумів, що там проводила російська влада, лунали переважно із самої Росії, а союзники України на чолі із США послідовно заявляли про повну підтримку територіальної цілісності України.

"Росіяни де-факто контролюють ці території. Питання в тому, чи визнає світ, що це російські території? Чи зможе Зеленський вижити політично, якщо визнає це? Це і є центральним питанням конфлікту. Абсолютно", – заявив Віткофф, назвавши питання територій, і "того, чим вони (українці – Ред.) можуть поступитися", "слоном в кімнаті", тобто важливим питанням, яке свідомо не хочуть помічати під час переговорів.

Американський спецпосланець також заявив, що оскільки росіяни вже контролюють усі українські регіони, які хотіли, окуповувати всю Україну вони не прагнуть.

  • До Москви літав ще один посланець США щодо України Віткофф. Чи мав він розмову з Путіним12 лютого 2025
  • "Найтупіше з того, що я чув". Такер Карлсон по-новому оцінив своє інтерв'ю з Путіним29 лютого 2024
  • Хто такий Такер Карлсон і чому Володимир Путін дав йому інтерв'ю7 лютого 2024

"Росіяни… отримали те, що хотіли. Вони "повернули" ці п'ять регіонів. Вони мають Крим і отримали те, що їм потрібно. Навіщо їм ще щось?" – заявив Віткофф. Він також порівняв війну між Росією та Україною із ситуацією у секторі Газа:

"Чому ізраїльтяни справді хочуть окупувати Ґазу до кінця своїх днів? Вони не хочуть. Вони хочуть стабільності там. Вони не хочуть з цим мати справу".

Про НАТО і мир

Стів Віткофф також вчергове підтвердив позицію нової американської адміністрації про неможливість приєднання України до НАТО, а також що цю позицію, мовляв, визнали і в Києві.

"Я думаю, що Зеленський і у нього є права рука Єрмак, вони значною мірою визнали, що не збираються бути членами НАТО", – заявив Віткофф.

Водночас він заявив, що питання надання Києву гарантій безпеки за 5-ю статтею Північноатлантичного договору залишається відкритим.

Ідею про поширення 5-ї статті статуту НАТО на Україну без надання їй членства у військовому альянсі просуває також прем'єр-міністр Італії Джорджа Мелоні. Ця стаття передбачає принцип колективної безпеки, коли напад на одного члена НАТО розцінюється як напад на всі країни альянсу.

Нині, за словами Віткоффа, США працюють над домовленостями про тимчасове припинення вогню, яке має стати основою для подальших мирних переговорів.

"Кінцева мета – 30-денне припинення вогню, під час якого ми обговоримо постійне припинення вогню. Ми вже недалеко від цього", – заявив спецпосланець Трампа, повторивши тезу американського президента про оточення українських військ у Курській області Росії, яку заперечив президент Зеленський, а також не підтвердила американська розвідка.

Про вибори в Україні

В інтерв'ю Такеру Карлсону спецпосланець Віткофф також підтвердив, що в Україні мають відбутися вибори, і що, мовляв, це є частиною переговорного процесу про мирні угоди.

"(Вибори) будуть. Так, вони домовилися про це. В Україні будуть вибори", – заявив Віткофф.

Крім того, на переконання спецпредставника США, президент Трамп "може надати йому (Зеленському – Ред.) найкращу можливу угоду, яку він коли-небудь отримає".

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *