Фото: pixabay.com
В Австралії вченим вдалося створити електронний чип із клітинами людського мозку.
Джерело: Tom’s Hardware
Вчені створили перший у світі чип з клітинами людського мозку
Свою розробку група дослідників з університету Монаша назвала DishBrain. У його електроди вживили 800 тисяч клітин мозку людини і миші. Під час експерименту незвичайний “мозок” вчені навчили грати в гру Pong, яку він освоїв за п’ять хвилин.
Для цього вчені скористалися тим, що мікроелектроди DishBrain уже могли зчитувати активність клітин мозку і стимулювати їх електричними сигналами. Таким чином, коли “електромозок” правильно взаємодіяв з ракеткою, експериментатори заохочували його.
А, якщо в грі було зроблено промах, клітини отримували непередбачуваного впливу. Це перший випадок, коли клітини мозку, вирощені в лабораторії, отримали можливість не тільки відчувати світ, а й впливати на нього.
Науковий керівник групи досліджень уже заявив, що можливості DishBrain можуть стати основою нового покоління машинного навчання, особливо коли воно буде втілене в автономних транспортних засобах, дронах і роботах.
Neuralink зможе тестувати мозкові чипи на людях
Neuralink заявляє, що хоче допомогти відновити зір і мобільність людей, підключивши їхній мозок до комп’ютерів.
Зазначається, що найближчим часом немає планів розпочинати набір учасників. Попередні амбіції Маска розпочати випробування не закінчувалися успіхом.
Попередній запит Neuralink на дозіл тестування на людях був відхилений через міркування безпеки.