Фото: twitter.com
Польська прокуратура зробила висновки щодо падіння ракети у прикордонному Пшеводуві 15 листопада 2022 року, унаслідок чого загинуло два фермери. Там вважають, що це була українська ракета ППО.
Джерело: Rzeczpospolita
У Польщі закінчили розслідування падіння ракети
Видання пише, що слідчі виключили походження ракети з Росії або Білорусі.
Справді, ми отримали висновок, але через його конфіденційний характер ми не розголошуємо його зміст, — сказав Rzeczpospolita речник Національної прокуратури Лукаш Лапчинський.
Він додав, що “на поточному етапі розслідування доказова діяльність в країні вичерпана”. Польща направила Україні заявку про правову допомогу і чекає на відповідь.
Видання з посиланням на свої джерела пише, що висновок був підготовлений на основі багатьох джерел, заснованих на комплексних, засекречених висновках національних служб, і в цілому схвалений Військовим інститутом техніки озброєння.
У Польщі прийшли до висновку, що у Пшеводуві впала зенітна ракета С-300 5-В-55 (російського виробництва), і прокуратура знає, з якого місця ППО України вона була запущена.
Під час ракетної атаки 15 листопада 2022 року Україна випустила ракети ППО парами для підвищення ефективності. Одна з них влучила в ціль, інша продовжила летіти.
У такій ситуації, коли ракета знаходиться на певній висоті, наявні в ній механізми повинні викликати її самознищення. Цього не сталося. Ми не знаємо чому, — кажуть джерела, знайомі з результатами розслідування.
Ракета має радіус дії від 75 до 90 км, тож слідчі переконані, що ракета не була запущена з РФ або Білорусі.
Навіть якщо припустити, що російські батареї були в Білорусі, то від місця, де вони тоді були, до Пшеводова по прямій 150 км. По-друге, росіяни не мають такого типу ракет у Білорусі.
Що сталося у Пшеводові 15 листопада 2022 року
Через падіння ракети загинули двоє чоловіків, 59 і 60 років.
Через два дні після вибуху українські чиновники приїхали до Пшеводова і хотіли взяти участь у розслідуванні.
За рішенням прокуратури їм заблокували вхід на місце інциденту – вони бачили лише залишки ракети та воронку.
Президент України Володимир Зеленський тоді заявив, що не сумнівається, що це була не українська ракета.