Фото: pixabay.com
Держдепартамент США і Пентагон, за словами джерел Politico, рухаються з різною швидкістю на основі різних точок огляду щодо надання Україні військової допомоги.
Джерело: Politico
Пентагон критикують за повільну допомогу Україні
З моменту вторгнення Росії в лютому 2022 року критики всередині та поза адміністрацією президента США Джо Байдена кажуть, що Пентагон надто повільно давав дозвіл на терміново необхідну зброю для України.
За їхніми словами, генерал Міллі та глава Пентагону Остін спочатку стверджували, що запитувана зброя є надто складною, потребує надто багато підготовки або може спровокувати Володимира Путіна. Згодом зброю нарешті схвалювали після тижнів непотрібної затримки.
Це було розчарування в адміністрації. Ми поговоримо про систему озброєнь, і через тижні або місяці вони будуть доставлені, – сказав сенатор Ліндсі Грем (республіканець), зазначивши, що в Пентагоні «все мало бути Третьою світовою війною».
Один високопоставлений чиновник адміністрації зауважив, що Держдепартамент і Пентагон рухаються з різною швидкістю на основі різних точок огляду.
Держава шукає можливості, Міністерство оборони — загрози. Люди з Міністерства оборони сказали б, що їм потрібно подумати про плюси і мінуси кожного рішення щодо зброї, і ця відповідальність лягає на них, — сказав високопоставлений чиновник адміністрації.
Офіційні особи США визнають, що лідери Пентагону дотримуються обдуманого, керованого підходу до оцінки потреб України на полі бою.
Але Міллі та інші керівники Міністерства оборони часто кажуть, що їхнім першочерговим завданням завжди було дати Києву те, що йому потрібно для поточної боротьби.
Сьогодні офіційні особи США все ще стурбовані ескалацією конфлікту, але вони все більше зосереджуються на тому, щоб Пентагон мав достатньо зброї у своїх запасах для захисту від інших непередбачених обставин.
Хто замінить Марка Міллі на посаді
Нагадаємо, що 29 вересня голова Об’єднаного комітету начальників штабів генерал Марк Міллі йде з посади. Його наступником є генерал ВПС Сі К’ю Браун.
Видання пише, що українські чиновники налаштовані оптимістично, і що Браун виступатиме за надсилання більш складного обладнання.
У Києва склалося сприятливе враження про Брауна. Браун і його заступник у ВПС генерал Девід Олвін, призначений замінити Брауна на посаду старшого офіцера ВПС, були першими та послідовними прихильниками відправлення в Україну сучасних безпілотників і винищувачів F-16, — сказав радник українського уряду.