Заклади освіти самостійно визначають структуру та тривалість навчального року – МОН

Заклади освіти самостійно визначають структуру та тривалість навчального року – МОН 15.02.2024 17:20 Укрінформ Заклади освіти самостійно визначають структуру та тривалість навчального року в межах встановлених Кабміном дат.

Про це йдеться у розʼясненні, яке Міністерство освіти та науки оприлюднило у Фейсбуці, передає Укрінформ.

"Заклад освіти самостійно визначає тривалість навчального року (тобто дату завершення занять), спираючись на встановлені урядом дати його закінчення. Також школа визначає дати канікул, необхідність і день проведення свята останнього дзвоника тощо", – йдеться в повідомленні.

Як зазначили у МОН, під час воєнного стану тривалість навчального року встановлює Кабінет міністрів. Урядом визначено, що 2023/2024 навчальний рік триває з 1 вересня 2023 до 28 червня 2024 року. Водночас, як наголошують у міністерстві, це не суперечить призупиненій у дії нормі Закону України «Про повну загальну середню освіту» щодо закінчення навчального року не пізніше 1 липня. Тобто, як і раніше, навчальний рік триває до кінця червня (29‒30 червня цьогоріч — вихідні).

У МОН додали, що згідно з цим законом педагогічна рада закладу освіти визначає структуру й тривалість навчального року, тобто дату завершення занять, періодичність і тривалість канікул тощо.

Педрада має орієнтуватися на час, передбачений освітньою програмою, обсяг навантаження в навчальному плані й брати до уваги вікові особливості, фізичний, психічний та інтелектуальний розвиток дітей, особливості регіону тощо.

Сумарна кількість календарних днів канікул протягом навчального року має становити не менш як 30.

Щоб визначити дату завершення освітнього процесу та форми його організації влітку, педагогічні ради й керівники шкіл мають зважати й на те, наскільки навчання в умовах війни вплинуло на учнів, чи є в них освітні втрати та які активності будуть найбільш дієвими для їхнього подолання.

У червні школи можуть продовжити стандартний освітній процес, проводити додаткові заняття, консультації, екскурсії тощо.

Як повідомляв Укрінформ, Міністерство освіти і науки визначило дати проведення Національного мультипредметного тесту — з 14 травня до 19 липня.

Для вступу до закладу вищої освіти у 2024 році необхідно буде скласти національний мультипредметний тест із трьох обов'язкових предметів плюс один предмет на вибір.

Освіта Україна

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *