За два місяці в Україну вдалося повернути 38 дітей – Лубінець

За два місяці в Україну вдалося повернути 38 дітей – Лубінець 11.04.2024 21:55 Укрінформ За останні два місяці Україні за сприяння міжнародних партнерів вдалося повернути додому 38 дітей.

Як передає Укрінформ, про це в Телеграмі повідомив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.

«Сьогодні в стінах Центру захисту прав дитини відбулося друге засідання Міжнародної коаліції за повернення українських дітей. З часу нашої останньої зустрічі минуло 2 місяці. За цей час нам вдалося повернути додому ще 38 маленьких українців. Країна, яка найбільше посприяла цьому – Катар», – повідомив Лубінець.

Він наголосив, що алгоритм повернення дітей в Україну відпрацьований, однак йому бракує масштабності у вирішенні цієї проблеми.

«Із нашого боку алгоритм повернення дітей відпрацьований. Однак, у цьому процесі не вистачає масштабності. Нам потрібно повернути десятки тисяч дітей та інтегрувати їх в умови щасливого дитинства вдома. І це завдання спільне для усіх учасників Міжнародної коаліції. Тож у форматі презентації розповіли учасникам заходу, яким чином країни можуть допомогти нам у реалізації проєктів, які сприятимуть у поверненні, верифікації, реабілітації, попередженні можливої депортації надалі та інше», – зазначив Лубінець.

Він також нагадав, що сьогодні 35 держав об’єднані довкола цієї мети, і є готовність інших країн приєднатися до цього процесу.

«Слова підтримки та готовність допомагати під час другого засідання висловили Латвія, Естонія, Чорногорія, Чехія, Німеччина, Італія, Австрія та інші», – повідомив омбудсмен.

Як повідомляв Укрінформ, 9 квітня Офіс омбудсмена та Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) підписали меморандум про співпрацю.

Фото: Дмитро Лубінець / Телеграм

Діти Катар Україна Дмитро Лубінець

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *