З окупованої Херсонщини повернули ще п’ятьох дітей

З окупованої Херсонщини повернули ще п’ятьох дітей 12.03.2024 20:06 Укрінформ Іще п’ятеро дітей повернулись в Україну з тимчасово окупованих територій Херсонської області.

Про це повідомив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець у Телеграмі, передає Укрінформ.

«Радий повідомити, що ще п’ять українських дітей виїхали з ТОТ у Херсонські області на підконтрольну Україні територію. Це четверо рідних братиків і сестричок (12, 11, 10, 7 років) та 17-річний відважний юнак», – поінформував він.

Лубінець зауважив, що мама чотирьох дітей розповіла про те, як у їхньому населеному пункті ставилися до тих, хто відмовляється отримувати російські паспорти, як погрожують у випадку, коли діти відмовляються ходити у вже російську школу, та як на очах дітей росіяни били їх батька.

Уповноважений з прав людини також повідомив, що дітям, які не ходили до школи в окупації, БФ «Посмішка.ЮА» подарувала планшети, аби надолужити навчальний процес та надалі зробити його більш комфортним.

Водночас він зазначив, що нині одна дівчинка потребує роботи з психологом, адже плаче уві сні.

Зокрема, 17-річний юнак самотужки виїхав з окупації. Хлопець переховувався від росіян, адже через вік його могли б змусити вступати до збройних лав РФ. Тож, аби не брати до рук зброї і не воювати проти своїх, він ухвалив рішення – виїхати на підконтрольну Україні територію.

«Нині наш Офіс, партнери та державні структури у спільній взаємодії допомагатимуть дітям із оформленням документів, влаштуванням до навчальних закладів та ін. Також із дітьми працюватимуть спеціалісти, які нададуть необхідну медичну, психологічну, гуманітарну та соціальну допомогу, а відповідні держоргани зафіксують з їх слів всі факти російських злочинів, свідками яких вони стали», – запевнив посадовець.

Як повідомляв Укрінформ, 11 березня стало відомо, що з тимчасово окупованої території Херсонської області на підконтрольну Україні територію вдалося повернути родини з п'ятьма дітьми та 18-річну дитину-сироту.

Херсонщина Росія Війна Війна з Росією Дмитро Лубінець

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *