З окупованих територій вдалося повернути ще три сім’ї з дітьми

З окупованих територій вдалося повернути ще три сім'ї з дітьми Фото 18.03.2024 21:05 Укрінформ На підконтрольну Україні територію із тимчасово захоплених частин Запорізької та Донецької областей виїхали ще три сім’ї з дітьми.

Як передає Укрінформ, про це уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив у Фейсбуці.

Одна із сімей проживала в Енергодарі. Це працівники нині захопленої Запорізької АЕС, у яких – трирічна дитина. Відмовившись від співпраці з російською псевдовладою, вони пережили обшуки, погрози, залякування, примус, фізичне насильство, затримання та допити.

Інша сім'я – мама з восьмирічним сином – переховувалися в дідуся та бабусі. Хлопчик навчався онлайн в українській школі. Одного разу до їхнього будинку з обшуком прийшли росіяни.

"На щастя, у кімнату, де школяр займався і мав розкладені книжки українською мовою, росіяни не зайшли. Нині дитина в Україні і зможе здобувати освіту рідною мовою, не ховаючись", – зауважив омбудсмен.

Ще одна дитина, яку вдалося повернути на підконтрольну Україні територію, – дев'ятирічний хлопчик із тимчасово захопленої частини Донецької області. За власним бажанням він онлайн навчався в українській школі.

Матері нав'язливо пропонували відправити дитину "на відпочинок" у Татарстан. Жінка постійно писала відмови, адже знала про випадки, коли з подібних "відпочинків" діти не поверталися.

"Нині наш Офіс із партнерами та іншими державними структурами опікуватиметься, щоб діти та їх сім’ї отримали необхідну допомогу та підтримку", – заявив Лубінець.

За його даними, правоохоронні органи вже поспілкувалися з родинами, щоб встановити, які злочини вчиняли російські загарбники.

Усім сім'ям запропонована безкоштовна медична та психологічна допомога.

Як повідомляв Укрінформ, агентство Reuters опублікувало масштабне розслідування про те, як російські посадовці й колаборанти викрадали українських дітей із тимчасово захоплених територій України.

Діти Донеччина Окупація Війна Мотор Запоріжжя Війна з Росією Дмитро Лубінець

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *