Українські дослідники виявили поблизу станції «Академік Вернадський» новий вид рослин

Українські дослідники виявили поблизу станції «Академік Вернадський» новий вид рослин Фото 28.03.2024 13:28 Укрінформ У районі української антарктичної дослідницької станції "Академік Вернадський" наші біологи виявили печіночник, який раніше там не ріс.

Про це у Фейсбуці повідомив Національний антарктичний науковий центр, передає Укрінформ.

"Українські вчені зробили важливу знахідку – у районі «Вернадського» вони виявили вид рослини, який раніше тут не зустрічався. І це може бути ще одним свідченням потепління в Західній Антарктиці. Йдеться про печіночник маршанцію південну (Marchantia berteroana)", – зазначається у повідомленні.

Спершу рослину виявив учасник сезонної експедиції, керівник відділу біології та екології НАНЦ Іван Парнікоза на північно-східному мисі острова Дарбу. Ця локація відома з архівних джерел: у 1980-х британські дослідники вивчали тут рідкісні види мохів і досить ґрунтовно описали місцеву рослинність.

Парнікоза якраз відшукав ці види, але поруч з ними виявив великі зелені площі нового виду. Британські дослідники, вивчаючи ці скелі, просто не могли його не помітити. 

Таким чином, як зазначають в НАНЦ, є факт проникнення нового виду рослини в околиці «Вернадського». Пізніше печіночник українські біологи знайшли також на острові Бут – найпівнічнішому в нашому районі Аргентинських островів – півострова Київ.

Дослідники зазначають, що поява нового виду може бути черговим підтвердженням потепління в регіоні. Адже печіночники досить теплолюбні і раніше росли у значно сприятливіших для них регіонах морської Антарктики. Якщо ж нині вони поширилися в район «Вернадського», то для них тут теж стали кращі умови.

Цікаво також, що в Україні можна побачити родича південної маршанції – маршанцію мінливу (Marchantia polymorpha). Водночас її наявність в Антарктиці поки не підтверджена.

Як повідомлялося, на український антарктичній станції “Академік Вернадський” почалася перезмінка річних експедиції. У ніч з 20 на 21 березня (за українським часом) українське судно “Ноосфера” доставило до станції 29-ту Українську антарктичну експедицію, яка має замінити колег з 28-ї УАЕ.

Фото: Національний антарктичний науковий центр

Антарктида Рослини Станція “Академік Вернадський”

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *