Україні потрібні дитячі книжки про інклюзію – Зеленська

Україні потрібні дитячі книжки про інклюзію – Зеленська Фото, відео 25.04.2024 22:04 Укрінформ Дружина Президента Олена Зеленська під час фестивалю «Книжкова країна» зазначила, що Україні потрібні дитячі книжки про інклюзію.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба глави держави.

Зазначається, що перша леді взяла участь у круглому столі «Дитяче читання без бар'єрів» на фестивалі «Книжкова країна», який присвячено доступності дитячої літератури в Україні.

«Якщо зараз у Гуглі зробити запит англійською «дитячі книжки про людей з інвалідністю», ви у відповідь побачите сотні книжок. Україні також зараз дуже потрібні такі книжки й книжкові герої. Різні, як усі ми. Герої з різними викликами, із досвідом травм чи війни. Персонажі з аутизмом, розладом дефіциту уваги з гіперактивністю, на кріслах колісних. З ПТСР чи з пораненнями, з проблемами із зором чи слухом. Створити зараз такі дитячі книжки в Україні – це сформувати безбар’єрні покоління», – зазначила у промові Зеленська.

Модераторка круглого столу, радниця – уповноважена Президента України з прав дитини та дитячої реабілітації Дар’я Герасимчук наголосила, що, коли ми розвиваємо доступність дитячої літератури, інклюзивність і безбар’єрність у галузі культури та освіти, то створюємо можливості для розвитку дітям з особливими освітніми потребами.

«Під час підготовки до нашої розмови я перечитувала багато текстів, і зачепила мене єдина фраза: «незважаючи на потреби дитини». Чи все ж таки «зважаючи на них»? Я переконана, що ми точно повинні зважати на всі дитячі потреби, щоб зробити читання доступним для кожної дитини. Це наш обовʼязок та відповідальність», – підкреслила Герасимчук.

На заході також виступили т. в. о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв, його заступник Андрій Сташків та регіональна директорка ЮНІСЕФ у країнах Європи та Центральної Азії Реджина Де Домініцис.

Окрім того, до дискусії долучилися представники Українського інституту книги, Національної бібліотеки України для дітей, Українського культурного фонду та засновники українських книгарень.

Під час круглого столу обговорили доступні формати літератури для дітей з особливими потребами, інтеграцію інклюзивних практик у видавничу діяльність, роль книжкових інституцій у забезпеченні рівного доступу до читання всім дітям.

Захід відбувся за підтримки Офісу Президента й Міністерства культури та інформаційної політики.

Як повідомляв Укрінформ, на фестивалі «Книжкова країна 2024», що проходить у столиці на ВДНГ, відбулася презентація книги Living the War: Children during the Russian war against Ukraine («Життя під час війни: Діти під час російської війни проти України»).

Діти Фестиваль Книги Олена Зеленська Інклюзивні програми

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *