Українці в усьому світі проводять акції у другу річницю повномасштабної війни

Українці в усьому світі проводять акції у другу річницю повномасштабної війни Фото, відео 24.02.2024 21:04 Укрінформ У суботу, 24 лютого, у понад 400 містах світу українці проводять акції, приурочені до другої річниці повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

Заходи організовані заходи у межах глобальної адвокаційної кампанії Світового конгресу українців StandWithUkraine і проходять на шести континентах, зокрема й в Антарктиді, передає Укрінформ.

За даними СКУ, заявки від активістів надійшли із понад 400 міст: з Європи, Північної Америки, ОАЕ, Індії, Таїланду, Південної Кореї, Японії, Перу, Бразилії, Аргентини.

Зокрема, посол України в Австралії Василь Мирошниченко у Фейсбуці оприлюднив фотографії з масштабного мітингу біля Собору Марії в Сіднеї.

***

Посольство України в Японії поінформувало про проведення демонстрації на підтримку України у центрі Токіо (Шібуя). За словами японських учасників акції, для них, окрім демонстрації солідарності з українцями, важливо висловити своє усвідомлення небезпеки, яку становить російська агресія світові.

У центрі столиці Японії близько пів тисячі людей – українці, японці та громадяни інших держав – зібралися на мітинг з приводу других роковин російського повномасштабного вторгнення та закликали Росію негайно припинити жорстоку війну проти України, повідомляє NHK.

Під час заходу, організованого українськими та японськими громадськими організаціями Токіо, виступила українська музикантка Катерина Ґудзій, яка проживає в Японії. Вона зіграла на бандурі та виконала кілька пісень про Україну.

Музикантка також заспівала популярну японську пісню Tsubasa wo kudasai, в якій ідеться про прагнення миру і свободи.

Під час виступу Ґудзій зазначила, що для українців час зупинився в останні два роки, протягом яких у багатьох загинули їхні рідні та друзі.

Вона також зауважила, що «втома від війни» починає поширюватися світом, але наголосила, що Україна бореться не лише за себе, а й за вільний демократичний світ, щоб війна не прийшла в інші країни.

Після мітингу в центральному районі Мінато японської столиці учасники пройшли вулицями міста з плакатами та прапорами України і скандували «Мир Україні» та «Ні війні».

Акції на підтримку України пройшли також у японських містах Осака і Нагоя.

***

У Бангкоку відбувся марш за участю української громади, зазначає посольство України у Таїланді.

***

Акція, присвячена другій річниці протистояння України російській агресії, відбулась у Брюсселі. Її учасники закликали до більшої міжнародної підтримки України, зауважує представництво України при Євросоюзі.

***

До всесвітньої акції StandWithUkraine долучилася і Румунія – у столиці Бухаресті тривають численні заходи для привернення уваги світового суспільства до війни РФ проти України, передає RFI.

***

У Мілані йде хода з нагоди другої річниці повномасштабного вторгнення Росії в Україну, де присутні понад 2 тисячі людей. На мітинг з інших міст Італії приїхали представники різних ЗМІ,  блогери, італійські та українські організації і активісти для того, щоб нагадати італійському суспільству, що в Україні досі триває кривава війна, тероризм та геноцид українського народу і вимагають продовжувати допомагати у боротьбі з РФ. 

Хода проходить під гаслом «Victory for Peace” – нам потрібна «Перемога заради миру!». В центрі Мілана зі встановленого екрана до присутніх на мітингу звернувся Президент України.

***

Більш як п'ять тисяч людей заявили, що візьмуть участь у демонстрації солідарності в Берліні у другу річницю повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

Втім, організатори кажуть, що прийшло набагато більше людей.

Демонстрація солідарності з Україною перед Бранденбурзькими воротами у Берліні / Фото: Ольга Танасійчук

«Сьогодні, в роковини війни – два роки повномасштабного вторгнення та 10 років війни – ми вийшли на демонстрацію під гаслом «Ми – на захисті миру». Наш головний меседж – без Перемоги України не буде ні миру, ні демократії в Європі», – сказала агентству Ірина Шевікина з неурядової організації Vitsche, основного організатора акції.

Речниця цієї організації, яка об’єднує переважно молодих українців у Берліні, Кріста Марія Лебе своєю чергою зазначила, що в проведенні демонстрації разом з Vitsche взяли участь понад 50 партнерських організацій.

«Йдеться про солідарність і, насамперед, про допомогу Україні в цей важкий рік. Ми закликаємо німецьке суспільство та федеральний уряд розширити підтримку України, а це означає: більше військової техніки, більше санкцій. Російські статки мають бути передані Україні; німецькі бізнесмени мають піти остаточно з російського ринку та не допомагати цій воєнній економіці», – сказала вона.

Правлячий бургомістр Берліна Кай Вегнер висловив з трибуни гордість тим, що так багато людей прийшли на площу перед Бранденбурзькими воротами, які є «символом свободи в місті свободи», аби показати, що столиця ФРН повністю на боці України.

Вегнер зазначив, що сьогодні, 24 лютого – друга річниця початку повномасштабної атаки, але путінська Росія веде цю війну вже 10 років. Путін має бути притягнутий до відповідальності за свої жахливі злочини, підкреслив мер. Він зазначив, що Німеччина загалом і Берлін надають багато допомоги Україні, але цього недостатньо: Україна потребує, причому негайно, зброї, боєприпасів, у тому числі, ракет Taurus. Ця заява викликала схвальні аплодисменти. Загалом під час виступів люди часто вигукували це слово, вимога передати ЗСУ Taurus містилась також на багатьох саморобних плакатах.

Про ракети говорив і депутат Бундестагу Родеріх Кізеветтер з партії Християнсько-демократичний союз. Він від самого початку виступає за надання такої зброї Україні.

На мітингу виступили представники Посольства України у ФРН і Альянсу українських організацій. Німецькі активісти закликали власний уряд посилити допомогу Україні. Вони говорили, зокрема, про те, що путінський режим несе горе не лише Україні. За 30 років РФ спричинила конфлікти в різних регіонах, а наразі потурає та співпрацює з найкривавішими режимами, зокрема іранським і північнокорейським.

У демонстрації взяли участь також українські бійці, які проходять лікування та реабілітацію в Німеччині.

Сьогодні на переважній більшості німецьких офіційних установ майорять українські прапори.

У цей день численні акції на підтримку України проходять по всій Німеччині.

***

У столиці Молдови Кишиневі 24 лютого відбувся марш солідарності з Україною з приводу других роковин повномасштабної агресії Росії проти України.

Мітинг проходив під гаслом «Світ потребує безпеки, Україна потребує перемоги», – повідомляє NewsMaker.

У Кишиневі провели марш солідарності з Україною / Фото: NewsMaker

«Ми організували марш до посольства Росії на знак солідарності з українським народом. Ми хочемо показати Путіну, що ми – сила», – сказав один з учасників акції.

Від імені усіх учасників маршу він закликав Європу, США та інші демократичні країни допомогти Україні «перемогти зло на землі, тобто президента Росії Володимира Путіна».

Біля посольства РФ у Кишиневі учасники маршу співали патріотичних пісень та скандували: «Слава Україні» і «Героям слава».

«Війни не повинні існувати. Ніколи. Діти, матері, батьки та сини не мають вмирати через війну. Ми прийшли сюди, що вимагати припинення цієї війни», – заявив неназваний член організації Stop Russian Aggression.

"Війни не повинні існувати. Ніколи. Діти, матері, батьки і сини не повинні вмирати через війну. Ми прийшли сюди, щоб вимагати припинення цієї війни", – сказала членкиня організації Stop russian agression.

***

У нідерландській Гаазі 24 лютого відбувся хід солідарності, приурочений до другої річниці повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

У Гаазі відбулася хода солідарності присвячена другій річниці повномасштабного вторгнення / Фото: Ірина Драбок

Учасники акції, українці та нідерландці, розгорнули 30-метровий синьо-жовтий стяг. Співаючи гімн України, вони пройшли вулицями Гааги, зокрема, повз посольство України в Нідерландах. На балконі диппредставництва Алла Яковʼяк грала на скрипці “Мелодію” Мирослава Скорика.

Організатори заходу зазначали, що мали на меті не лише вшанувати пам’ять тих, хто загинув унаслідок російської агресії, а й подякувати жителям Гааги за їхню підтримку.

“Цей захід був про єдність та солідарність. Нідерландці прийшли підтримати українців…. Це справі таке емоційне, душевне єднання. Цьогорічна хода була вдвічі більшою, ніж минулого року. Торік було близько 600 людей, а цього року, я думаю, що більше тисячі”, – сказала в коментарі Укрінформу одна з організаторів заходу Уляна Бунь.

Після ходи учасники зібралися біля сцени, спорудженої в центрі Гааги. Музиканти виконали гімн України та “Мелодію” Скорика.

Українці, загорнуті в синьо-жовті прапори, тримали плакати із закликом продовжувати підтримку, а також фото українських міст: якими вони були до повномасштабного вторгнення РФ та якими стали внаслідок російського агресії.

***

В Анкарі, Стамбулі та Анталії сьогодні, 24 лютого, відбулися великі мітинги, на яких представники української та кримськотатарської громад, турки та друзі України з числа представників інших країн протестували проти російської агресії, вимагали покарання винних у вчиненні Росією в Україні та інших країнах злочинів.

Мітинг в Анкарі до другої річниці повномасштабної війни / Фото: Ольга Будник

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *