Україна передала Катару список з іменами 561 дитини, він уже у російської сторони – Лубінець

Україна передала Катару список з іменами 561 дитини, він уже у російської сторони – Лубінець 25.04.2024 19:21 Укрінформ Україна передала Катару список з іменами 561 української дитини, який уже опрацьовується російською стороною.

Як передає Укрінформ, про це повідомив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив у Фейсбуці.

«За два дні маємо низку результатів перемовин у Катарі. Також вкотре спростую пропаганду РФ: перемовини ми ведемо за посередництва Катару, прямих переговорів України з Росією – не було», – йдеться в дописі омбудсмена.

Лубінець зауважив, що очікується повернення групи українських дітей додому. «Наразі не розголошуємо деталі, адже наша позиція така: коли діти в Україні – тоді ми публічно повідомляємо про їхнє повернення», -додав він.

Крім того, омбудсмен повідомив, що відбулася передача Катару списку з 561 української дитини. «Нам повідомили, що він вже опрацьовується російською стороною», – підкреслив він.

Також, за словами Лубінця, обговорили питання повернення так званих «статусних» дітей: дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування.

«Ми наголосили, що юридично між біологічними батьками й офіційними всиновлювачами чи піклувальниками немає різниці. Тому РФ зобов'язана повертати дітей, незалежно від їхнього статусу», – зазначив він.

Також Катар погодився прийняти перший список дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування і пропрацьовувати питання щодо їхнього повернення в Україну. «Зазначу, що за нашими даними таких дітей може бути понад 3600», – зауважив Лубінець.

Як наголосив омбудсмен, питання повернення додому цивільних, яких незаконно утримує РФ, – «постійно у фокусі нашої роботи на міжнародну спільноту». За його словами, «Катар погодився брати участь у перемовинах з РФ щодо повернення цивільних громадян, які були незаконно затримані Росією».

«Дякую Державі Катар, державному міністру з питань міжнародного співробітництва Держави Катар Лолві Рашид Аль-Хатер та її команді, а також особисто Еміру Катару шейху Таміму бін Хамаду Аль Тані за допомогу й співпрацю! Ми націлені на результат», – підкреслив Лубінець.

Як повідомляв Укрінформ, Лубінець 24 квітня зазначив, що Україна і Катар розширюють співпрацю у питанні повернення українців з Російської Федерації.

Фото: Дмитро Лубінець / Фейсбук

Депортація Діти Катар Росія Дмитро Лубінець

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *