Україна готова ділитися з партнерами досвідом боротьби з російською дезінформацією

Україна готова ділитися з партнерами досвідом боротьби з російською дезінформацією Ексклюзив 20.02.2024 01:43 Укрінформ Україна, яка як ніхто знає, якою небезпечною може бути російська пропаганда, застерігає європейських партнерів від легковажного ставлення до роспропу та пропонує свій досвід.

Про це Укрінформу розповів член наглядової ради ISE Group, колишній заступник міністра економіки, Олександр Романішин.

За його словами, тема дезінформації настільки важлива, що не нещодавньому економічному форумові в Давосі вона була названа «темою номер 1 у світі на наступні 2 роки».

«Наразі Росія фактично використовує дезінформацію як інструмент війни, але тепер дедалі більше не в Україні, а в державах Європи», – зазначив Романішин.

ISE Group провели дослідження російської пропаганди в 4 «пілотних» країнах -Польщі, Німеччині, Франції та Австрії. Ці країни важливі для України в різних аспектах партнерства: з точки зору відбудови, бізнес-партнерства, надання допомоги, майбутнього вступу в ЄС тощо.

Наступного місяця автори дослідження розраховують презентувати його результати та запросити ЗМІ, представників громадянського суспільства, фактчекерів, щоби вони донесли усвідомлення, що існує зв’язок між тим, як Росія витрачає кошти на дезінформацію і рівнем життя та ухвалення рішень у кожній з цих країн. Росіяни в кожній з 4 країн використовують окремі шаблони. та дуже професійні у маніпулюванні публічною думкою, поляризації і розколі суспільств, особливо у виборчий період. З огляду на те, що цього року по всьому світу пройде рекордна кількість виборів – близько 60 – Росія ще більше посилить свої зусилля, адже це для неї благодатний ґрунт для приводу до влади своїх прихильників і зміни політичного ландшафту.

«Європа має бути готова до того, що з дезінформацією треба боротися. Це вже не іграшки. Ми готові передати всі свої досвіди боротьби з дезінформацією нашим друзям і партнерам у Європі», – сказав Романішин. Він поінформував, що тільки офіційний бюджет російської пропаганди та дезінформації сягає 1,8 млрд доларів на рік, кількість наративів іде на тисячі й в них сформульовані різні цілі.

«Не можна бути байдужим до того, як Росія наразі веде цю дезінформаційну війну, яку вона почала в Україні з моменту набуття нею незалежності. Наразі в Європі вона робить це досить професійно», – попередив Романішин.

Він взяв участь у панельній дискусії «Дезінформація як дестабілізуючий інструмент для демократизації та розширення ЄС» на полях заходу «Кафе Київ» у Берліні 19 лютого.

Як повідомлялося, Україні й надалі доведеться боротися з російською дезінформацією і пропагандою, яка ведеться у двох напрямках: на підрив українського суспільства зсередини і на дискредитацію України. Про це йшлося на заході в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

Фото: Ольга Танасійчук

Пропаганда Росія Дезінформація Війна з Росією

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *