Єврокомісія пропонує продовжити тимчасовий захист для українців у ЄС до 2026 року

Єврокомісія пропонує продовжити тимчасовий захист для українців у ЄС до 2026 року 11.06.2024 14:34 Укрінформ Європейська комісія у вівторок, 11 червня, запропонувала продовжити тимчасовий захист для осіб, які рятувалися від російської агресії проти України, ще на рік – з 5 березня 2025 року до 4 березня 2026 року.

Як передає Укрінформ, про це йдеться у пресрелізі Єврокомісії (ЄК).

«Враховуючи триваючі російські атаки на цивільну та критичну інфраструктуру по всій Україні, наразі немає безпечних та довготривалих умов для повернення людей в Україну. Таким чином, Єврокомісія вважає, що причини для тимчасового захисту залишаються, і що його слід продовжити ще на один рік як необхідну та відповідну відповідь на поточну ситуацію», – заявили в ЄК.

Єврокомісія пропонує продовжити тимчасовий захист для українців в ЄС з 5 березня 2025 року до 4 березня 2026 року.

«Єврокомісія представить свою пропозицію Раді міністрів з питань юстиції та внутрішніх справ 13 червня. Потім Рада ЄС має офіційно схвалити цю пропозицію», – зазначили в ЄК.

Наразі майже 4,2 мільйона переміщених осіб з України користуються тимчасовим захистом в ЄС, серед яких третина – діти.

Як повідомлялося, з початку російського вторгнення ЄС надає Україні політичну, економічну, фінансову, військову та гуманітарну допомогу. Директива тимчасового захисту ЄС, що активована в інтересах громадян України, надає їм право на легальне перебування на території ЄС, на отримання базового пакета соціальних послуг та на працевлаштування.

Єврокомісія Україна захист Твіттер

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *