У Представництві НАТО прокоментували опитування про розробку ядерної зброї як гарантію безпеки України

У Представництві НАТО прокоментували опитування про розробку ядерної зброї як гарантію безпеки України 11.12.2024 13:43 Укрінформ Голова Представництва НАТО в Україні Патрік Тернер назвав тривожною ознакою те, що найкращою гарантією безпеки близько третини українців вперше назвали розробку ядерної зброї, і закликав не йти цим шляхом.

Про це Тернер сказав під час виступу на круглому столі в Укрінформі на тему: «Україна – НАТО 2024: від зміцнення партнерства до пошуку шляхів безпеки».

"Якщо опитування кажуть, що більше людей хочуть розробки ядерної зброї, аніж членства у НАТО, – це, безумовно, є тривожною ознакою. І я б закликав не йти шляхом повернення до ядерної зброї", – зазначив він.

Голова Представництва НАТО в Україні зауважив, що ніхто з країн-підписантів не думає, що Будапештський меморандум "був моментом, яким можна було б пишатися в історії". Водночас, на його думку, те, що сталося 30 років тому, слід залишити історикам, бо зараз є інші пріоритети.

"Я зосереджений на тому, що ми можемо зробити зараз, щоб допомогти Україні перемогти і надійно гарантувати безпеку", – запевнив Тернер.

Він зазначив, що Альянс бачить "дуже потужні спільні інтереси" з Україною, оскільки "ваша безпека – це європейська і американська безпека, і, зрештою, це глобальна безпека".

Голова Представництва НАТО також підкреслив, що Україна є величезною європейською країною "за географічною ознакою, за цінностями, за баченням, за бажаннями, з численними активами, людськими ресурсами, з потужними хоробрими Збройними силами, з технологіями, з інноваціями" і однозначно є частиною європейської родини.

У відповідь на запитання стосовно перешкод членству України в НАТО, Тернер зауважив, що "їх багато".

За його словами, в Альянсі приділяють значну увагу продовженню реформаторських зусиль, він визнав, що Україна чимало робить у цьому напрямку. При цьому Тернер зауважив, що у НАТО немає "тривалої історії" залучення нових членів, які перебували б у стані війни.

"Поточна війна є однією з перешкод. Але ми хочемо допомогти вам позбутися цієї перешкоди, зупинивши цю війну", – резюмував голова Представництва НАТО в Україні.

Як повідомляв Укрінформ, за даними загальнонаціонального опитування «Зовнішня політика і безпека. Настрої українського суспільства», проведеного на замовлення Центру «Нова Європа» з 15 по 27 листопада, найкращими гарантіями безпеки України близько третини українців назвали розробку державою ядерної зброї (31,3%) і поступовий вступ до НАТО (29,3%).

НАТО Опитування Україна Зброя Ядерна зброя Війна

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *