У Нідерландах нині перебувають 105 тисяч українців – посол

У Нідерландах нині перебувають 105 тисяч українців – посол Ексклюзив 08.02.2024 20:56 Укрінформ Українців у Нідерландах – сто п'ять тисяч, а не десять тисяч, як було до повномасштабного російського вторгнення.

Про це в інтерв’ю Укрінформу в Гаазі сказав посол України в Нідерландах Олександр Карасевич.

“На жаль, через такі трагічні обставини, українців у Нідерландах – сто п'ять тисяч, а не десять тисяч, як було до повномасштабного російського вторгнення. Українці активні, згуртовані, намагаються допомагати одне одному і створювати умови для свого розвитку. Я відносно недавно працюю у Нідерландах, десь близько семи місяців. Але те, що я побачив і відчув, – це справді бум самоорганізації українців і неймовірна згуртованість української громади. У кожні вихідні дні відбувається декілька українських заходів, які організовані самими українцями”, – сказав він.

Карасевич також зазначив, що, на його думку, багато українців готові повернутися додому.

“Я думаю, що так. Під час кожної моєї поїздки в якесь містечко, регіон я завжди зустрічаюся з українцями. Звісно, я чую різні запитання від громадян. Хтось цікавиться тим, як краще облаштувати своє життя у Нідерландах. Але наразі однозначно більша частина українців хоче повернутись додому, в Україну”, – сказав він.

Як повідомляв Укрінформ, на початку грудня у нідерландській Гаазі відбувся перший форум української громади у Нідерландах, який став майданчиком для обговорення нагальних питань та викликів українців за кордоном, обміну досвідом та вироблення спільної позиції щодо розвитку українства в Нідерландах.

Нідерланди Посол Україна Війна

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *