У Міноборони роз’яснили, як отримати одноразову грошову допомогу в разі інвалідності

У Міноборони роз’яснили, як отримати одноразову грошову допомогу в разі інвалідності 13.02.2024 15:19 Укрінформ У Міністерстві оборони України надали роз’яснення, як військовослужбовцям отримати одноразову грошову допомогу в разі встановлення інвалідності.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Міноборони.

«На одноразову грошову допомогу (ОГД) мають право військовослужбовці, які отримали поранення, травму, контузію, каліцтво або захворювання, та мають довідку медико-соціальної експертної комісії (МСЕК), якою встановлено інвалідність, або відсоток втрати працездатності», – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що право на допомогу можна реалізувати не пізніше ніж через три роки після отримання довідки МСЕК про встановлення відсотка втрати працездатності або інвалідності.

Тим, хто служить, потрібно подати відповідний рапорт до командира військової частини. Після цього військова частина приймає документи та засвідчує їх копії, видає висновок щодо можливості призначення ОГД, а потім надсилає до департаменту соціального забезпечення Міноборони. 

Комісія Міноборони ухвалює рішення про призначення ОГД та доводить його військовій частині. Своєю чергою військова частина доводить до військовослужбовця рішення комісії та здійснює виплату ОГД після отримання коштів від Міноборони.

«Тим, хто звільнився зі ЗСУ, потрібно звернутися до ТЦК та СП, де військовослужбовець перебуває на обліку. ТЦК та СП приймає документи та засвідчує їх копії і складає висновок щодо можливості призначення ОГД, який надсилається до департаменту соціального забезпечення Міноборони. Комісія Міноборони ухвалює рішення про призначення ОГД та доводить його ОТЦК та СП. Своєю чергою, ОТЦК та СП доводить до військовослужбовця рішення комісії та здійснює виплату після отримання коштів від Міноборони», – зауважили в міністерстві.

Законодавством встановлюється чіткий перелік документів, які потрібно подати. Так, за місцем подання документів заповнюється заява встановленого зразка та дозвіл на обробку персональних даних.

Також потрібно підготувати копії:

  • паспорта;
  • ідентифікаційного номера;
  • номера банківського рахунку;
  • довідки про обставини поранення (травми, контузії, каліцтва), виданої командиром військової частини (у разі отримання поранення, травми, контузії, каліцтва);
  • постанови військово-лікарської комісії (ВЛК) про причинний зв'язок поранення (травми, контузії, каліцтва або захворювання);
  • довідки МСЕК про встановлення відсотка втрати працездатності або інвалідності;
  • витягу з наказу командира військової частини про виключення зі списків у зв’язку зі звільненням.

Для тих, хто звільнився зі ЗСУ, додатково подається витяг із наказу військової частини про виключення зі списків у зв’язку зі звільненням.

Як повідомляв Укрінформ, Кабінет міністрів визначив порядок призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі, інвалідності або часткової втрати працездатності військовозобов’язаних та резервістів, які призвані на навчальні та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві.

Інвалідність Міноборони Гроші Військові допомога МСЕК

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *